Dluhové poradenství

Úvod  Služby  Dluhové poradenství

Pomáháme lidem, kteří nezvládají řešit dlouhodobé finanční problémy vlastními silami. Na základě akreditace od Ministerstva spravedlnosti poskytujeme služby v oblasti oddlužení. Věnujeme se odbornému poradenství v otázkách zadluženosti, osobních bankrotů, exekucí i pomoci při celkové orientaci ve vlastních finančních závazcích. Pomáháme při komunikaci s úřady, věřiteli, insolvenčními správci a soudy. Poskytujeme právní poradenství v oblasti financí.

 

V roce 2023 jsme pomohli 557 lidem řešit jejich nezvladatelnou finanční situaci.

 

S klienty vždy probereme jejich situaci a snažíme se společně hledat řešení. U klientů, u nichž hrozí úpadek, nebo kteří již v úpadku jsou, bývá jedinou možností podání návrhu na povolení oddlužení. Klienta provázíme od počátku až do konce - přes podání návrhu na povolení oddlužení na soud až po úplné povolení oddlužení. V době zpracovávaní oddlužení klientům dodáváme odvahu, aby své závazky řešili, našli sílu oslovit své věřitele a požádali je o spolupráci.  

Věnujeme se zpracovávání osobních bankrotů. Pomáháme klientům, aby mohli začít žít život bez dluhů.

Rodiny, v nichž chybí finanční gramotnost, stále přibývají. Učíme je počítat si měsíční příjmy a výdaje, zavádět rodinné rozpočty, uvědomovat si, kde lze ušetřit, jak s penězi hospodařit. Vysvětlujeme jim nebezpečí rychlých půjček po internetu, kde stačí doložit jeden doklad totožnosti, a peníze má člověk za pár minut na účtu.

Komunikujeme s exekutory, klienty vedeme k tomu, aby si domluvili s věřiteli splátkový kalendář a aby jej dodržovali.

Rodiny se snažíme vést k tomu, aby zvýšily svůj příjem prací či brigádou a aby pochopily, že žít na sociálních dávkách celý život, není tou pravou cestou.

 
 


Služba dluhové poradenství je nabízena v těchto pobočkách:
Jablonec nad Nisou, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Roudnice nad Labem, Štětí