Liberec

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA V LIBERECKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, adiktologické poradenství. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte sociální pracovníky.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Liberci již od roku 2009. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem Vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Blues pro Luisu

Blues pro Luisu

13.12.15

Byla jsi s námi jen krátce. Přesto jsme společně zažili krásné věci. Minulé Vánoce, zrod kapely Kateřiny band, přípravu Koncertu v Lidových sadech, boření mýtů, konvencí, hledání smyslu života v pomoci bližnímu...

 


Více...
 
Blues pro Luisu

Byla jsi s námi jen krátce. Přesto jsme společně zažili krásné věci. Minulé Vánoce, zrod kapely Kateřiny band, přípravu Koncertu v Lidových sadech, boření mýtů, konvencí, hledání smyslu života v pomoci druhým...

Jednou se s Tebou potkáme! A v nebeském orchestru se už těšíme na Tvoji punk rockovou kytaru!

Poslechněte si Blues pro Luisu od Kaiserbandu


Méně...
 
V Liberci se letos konal 2.ročník Noci venku

V Liberci se letos konal 2.ročník Noci venku

08.12.15

Povedlo se nám zase o kousek výš pozvednout úroveň programu. Návštěvníci mohli shlédnout několik hudebních i tanečních vystoupení a jedno divadelní představení. 


Více...
 
V Liberci se letos konal 2.ročník Noci venku

A bilancování? Povedlo se nám zase o kousek výš pozvednout úroveň programu. Návštěvníci mohli shlédnout několik hudebních i tanečních vystoupení a jedno divadelní představení. Téměř vše bylo v režii bývalých i současných lidí bez domova, klientů terapeutické komunity pro závislé nebo dětí z romského tanečního kroužku. Nikdo tedy nemůže tvrdit, že akce měla za cíl podpořit ty, kteří jen berou a na ničem se nepodílí.


Zároveň byla během programu k dispozici tzv. „živá knihovna“, která umožnila zájemcům nahlédnout do osobních příběhů lidí se zkušeností života na ulici nebo bez jistoty stálého domova. Skrze samotné hlavní hrdiny těchto příběhů mohli zprostředkovaně okusit, jak se cítí závislý gambler, sexuálně zneužívaná žena nebo co obnáší práce v terénu mezi „sociálně vyloučenými“.


V pozdním večeru jsme se podívali na film PragueNight mapující život bezdomovců, závislých nebo prostitutek v Praze. Kvůli silnému dešti a kroupám jsme nakonec na kartonech ulehli ke spánku přímo v promítacím sále kina Varšava a pod tíhou únavy jsme rychle usnuli. Společně s námi se rozhodli přenocovat i tři lidé bez domova, pro které byla tentokrát možnost úkrytu před velmi nepříznivým počasím opravdu vítaná.  


 

V rámci dobrovolného vstupného, z prodeje občerstvení a workshopů se vybralo 5550 Kč. Tyto peníze budou použity na nákup základních hygienických prostředků a oblečení, hlavně zimních rukavic, spodního prádla apod., které budou předány lidem v nouzi. 

 

Děkujeme všem zúčastněným!

 

- na oficiální fotografie čekáme


Méně...
 
Školáci vaří lidem bez domova

Školáci vaří lidem bez domova

08.12.15

Aktivní a bystré děti z liberecké Základní školy Na Výběžku se během svého zasedání školního parlamentu žáků druhého stupně rozhodly, že zrealizují dobročinný projekt. 


Více...
 
Školáci vaří lidem bez domova

Aktivní a bystré děti z liberecké Základní školy Na Výběžku se během svého zasedání školního parlamentu žáků druhého stupně rozhodly, že zrealizují nějaký dobročinný projekt. Ze zvědavosti i zájmu se rozhodly pro prozkoumání světa lidí bez domova. Uvařily 20 litrů dobré bramborové polévky, kterou v pátek 4.12. ohřály v naší kuchyni libereckého Nízkoprahového denního centra. Nic netušící klienty velmi překvapilo, když jim v obvyklém čase oběda jídlo začali vydávat školáci. Mnozí neměli slov...

 

 

Žáci nezapomněli vzít ani teplé kvalitní oblečení na důkaz, že jim osudy sociálně vyloučených lidí nejsou lhostejné.

 

 

Děkujeme žákům Základní školy Na Výběžku za pomoc!

 

(PS: barvy na tvářích měli žáci z předešlé předmikulášské akce, prý vůbec nešla smýt)


Méně...
 
Ručně pletené ponožky pro NADĚJI

Ručně pletené ponožky pro NADĚJI

07.12.15

Aktivní seniorky z Komunitního střediska KONTAKT Liberec přinesly klientům Nízkoprahového denního centra NADĚJE ručně pletené ponožky.


Více...
 
Ručně pletené ponožky pro NADĚJI

Aktivní seniorky z Komunitního střediska KONTAKT Liberec přinesly klientům Nízkoprahového denního centra NADĚJE ručně pletené ponožky. Symbolicky na svátek Barbory 4.12. naše centrum navštívili pracovníci Komunitního střediska KONTAKT Liberec se zástupkyní klubu seniorek, aby společně předali lidem bez domova ručně pletené ponožky. Pletené ponožky seniorky ochotně vyráběly za účelem pomoci lidem bez domova cíleně na zimní období. Každý pár ponožek byl pečlivě ozdoben dárkovou mašlí na důkaz sváteční atmosféry a přízně.

 

Klienti NADĚJE Liberec si ponožky rozebrali dle svých oblíbených barev a posílají velké poděkování!


Méně...
 
Dimatex

Dimatex

Jak Dimatex pomáhá?

30.11.15

Společnost Dimatex se již od roku 1991 zabývá sběrem, tříděním a recyklací textilu.


Více...
 
Dimatex

Společnost Dimatex se již od roku 1991 zabývá sběrem, tříděním a recyklací textilu. V roce 2015 vytřídila a zpracovala více než 4 000 tun textilního odpadu za přispění textilního odpadu od NADĚJE. V roce 2015 obdržela města od firmy Dimatex téměř 2 400 000 Kč a neziskové organizace obdržely částku přesahující 1 750 000 Kč. Posláním Dimatexu je předcházet vzniku textilních odpadů.

 

NADĚJE vybírá ošacení od občanů. Pracovníci NADĚJE tento textil třídí dle svých potřeb. Textil, který není vhodný pro charitativní účely, je odebírán Dimatexem a následně recyklován. V případě nedostatku textilu, pak společnost Dimatex umí dodat potřebný textil NADĚJI ze svých zásob. Tato propojenost aktivit zajistila dostatek textilu pro potřebné, pomáhá občanům města Liberec a zároveň je šetrná k přírodě. 

 

Společnost Dimatex takto poskytuje ošacení i řadě dalších neziskových organizací a lidem v nouzi. Ročně se jedná až o 100 tun oblečení, které z kontejnerů putuje potřebným. Zbylý textil se zpracovává, zejména na výrobu čistících hadrů, dále pak na výrobu geotextilií, izolací a k opětovné výrobě oděvů. Posláním společnosti Dimatex je předcházet vzniku textilních odpadů.

 

Nepotřebné ošacení, obuv a hračky, prosíme i nadále noste do NADĚJE.

 

Naším cílem je znovu zhodnocení druhotných surovin s pozitivním vlivem na životní prostředí.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.


Méně...
 
Zažijte Noc venku v Liberci!

Zažijte Noc venku v Liberci!

12.11.15

Možnost vyzkoušet si jaké to je spát na ulici, budou mít ve čtvrtek 19. 11. návštěvníci akce Noc venku Liberec, která se bude konat od 17 h. v kině Varšava.


Více...
 
Zažijte Noc venku v Liberci!

 

Možnost vyzkoušet si jaké to je spát na ulici, budou mít ve čtvrtek 19. 11. návštěvníci akce Noc venku Liberec, která se bude konat od 17. hodin v kině Varšava.

 

Noc venku je zážitková a benefiční akce pro veřejnost, která v osmnácti městech po celé ČR přibližuje problematiku bezdomovectví a současně podporuje lidi bez domova, lidi v obtížné životní situaci a lidi ohrožené sociálním vyloučením.

 

Problém bezdomovectví vnímá do určité míry každý z nás, ale představit si jaké to je, skutečně nemít domov, už asi moc neumíme. Tomu by měla akce napomoci. Diskuse o tomto fenoménu a empatický přístup by mohly řešení celé problematiky posunout vpřed.

 

Pro účastníky je připraven interaktivní program: živá knihovna s příběhy skutečných lidí z ulice i z pomáhajících profesí, výstava fotografií českého dokumentárního fotografa a pedagoga Jindřicha Štreita s názvem „Kde domov můj“, divadlo a bubenická show mladých lidí z organizace Advaita, koncerty a taneční vystoupení klientů sociálních služeb, fotovýstava o lidech bez domova v Liberci a Jablonci n/N, benefiční workshopy malování tašek a pohlednic, tematické dokumentární filmy „Shelter“ a „Můj dům, můj hrad“, samotné spaní venku na Soukenném náměstí a snídaně v Nízkoprahovém denním centru ve Valdštejnské. Speciálními hosty akce budou: Jakub Děkan, Bonus a DJ Mary.

 

 

 

Dobrovolné vstupné a výtěžek z prodeje občerstvení a workshopů bude použit na nákup základního zimního oblečení a hygieny. Vše bude rozděleno lidem bez domova.

 


Méně...