Liberec

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA V LIBERECKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, adiktologické poradenství. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte sociální pracovníky.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Liberci již od roku 2009. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem Vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Jeden svět 2016

Jeden svět 2016

05.04.16

Kapela Kateřiny band odstartovala festival Jeden svět 2016 v Liberci 4. dubna. 


Více...
 
Jeden svět 2016

Kapela Kateřiny band odstartovala festival Jeden svět 2016 v Liberci 4. dubna. Hledání domova - to je hlavní téma 18. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech. Tento festival se koná ve 33 českých městech. Organizace Člověk v tísni pozvala kapelu Kateřiny band, aby zahájila svými písněmi festival Jeden svět ne náhodou - NADĚJE je totiž organizace, která v libereckém kraji pomáhá hledat domov lidem, kteří ho ztratili. V rámci prvního večera mohli návštěvníci shlédnout dokumentární film "Nemusíš s láskou, stačí s citem". Domov je většina z nás zvyklá brát jako samozřejmost a začne mu věnovat pozornost, až když hrozí, že o něj přijde.
Méně...
 
Velikonoční trh

Velikonoční trh

24.03.16

Ve středu 16.3.2016 jsme se s klienty zúčastnili tradičního Velikonočního trhu poskytovatelů sociálních služeb na Krajském úřadě v


Více...
 
Velikonoční trh

Ve středu 16.3.2016 jsme se s klienty zúčastnili tradičního Velikonočního trhu poskytovatelů sociálních služeb na Krajském úřadě v Liberci. Prezentovali jsme se výrobky tvořenými společně s klienty z našeho terénního programu a noclehárny. Pekli jsme perníčky a vyráběli velikonoční věnečky, látkové zajíčky, diáře, záložky a pouzdra na mobily. Akce se velmi vydařila a už se těšíme na příští trhy, ty vánoční.

 Méně...
 
Noc v centru

Noc v centru

25.01.16

Během mimořádně mrazivého lednového období naše nízkoprahové denní centrum reagovalo na potřebu města postarat se o lidi bez domova ve


Více...
 
Noc v centru

Během mimořádně mrazivého lednového období naše nízkoprahové denní centrum reagovalo na potřebu města postarat se o lidi bez domova ve velkých mrazech. Vzhledem ke krátkodobému trvání intenzivnějších mrazů radnice zatím upustila od plánované výstavby vyhřívaných stanů.

 

V nízkoprahovém denním centru jsme tedy nabídli mimořádný noční provoz o víkendu. Centrum, jak vyplývá z názvu, není situované k účelu nocování, cílem tedy bylo přečkat nepříznivý čas využitím improvizace a dostupných zdrojů.

 

Kdo si dal práci, mohl si vytvořit relativně pohodlné ležení...

 

Někteří měli skromnější nároky...

 

Respektujeme svobodnou vůli člověka, pánovi na podlaze bylo nabídnuto alespoň smotané tričko pod hlavu, nechtěl ani to...


Méně...
 
Výměna cedule

Výměna cedule

11.01.16

Dle nové vizuální koncepce NADĚJE jsme symbolicky na denním centru zahájili rok 2016 v nových barvách.

 


Více...
 
Výměna cedule

Dle nové vizuální koncepce NADĚJE jsme symbolicky na denním centru zahájili rok 2016 v nových barvách.

 

Změna je život.

 

Děkujeme ochotnému pomocníkovi za montáž!


Méně...
 
Vánoční program pro klienty

Vánoční program pro klienty

30.12.15

Ve středu 23.12. pracovníci Nízkoprahového denního centra Liberec připravili vánoční program pro klienty. Slavnostní oběd zahájil vedoucí


Více...
 
Vánoční program pro klienty

Ve středu 23.12. pracovníci Nízkoprahového denního centra Liberec připravili vánoční program pro klienty. Slavnostní oběd zahájil vedoucí střediska zamyšlením nad biblickým tématem a společným připomenutím si tradice svátku. Vzhledem k velkému počtu klientů střediska oběd probíhal ve dvou etapách, a i tak bylo plno.

 

Každý klient s přáním všeho dobrého obdržel od pracovníků dárek - trvanlivé potraviny, hygienické potřeby a ošacení včetně teplých ponožek od seniorek z nedávno uvedeného článku.

 

 

Odpolední společný program zahrnoval tradiční lití taveného olova nebo pouštění ořechových loděk, v podvečer jsme se sešli v parku u památného stromu NADĚJE za doprovodu kytary a písní. Navštívila nás i bývalá sociální pracovnice Karolína, u které se brzy vytvořila fronta na podání ruky s polibkem. 

 

Děkujeme všem, kteří nás podporují.


Méně...
 
Blues pro Luisu

Blues pro Luisu

13.12.15

Byla jsi s námi jen krátce. Přesto jsme společně zažili krásné věci. Minulé Vánoce, zrod kapely Kateřiny band, přípravu Koncertu v Lidových sadech, boření mýtů, konvencí, hledání smyslu života v pomoci bližnímu...

 


Více...
 
Blues pro Luisu

Byla jsi s námi jen krátce. Přesto jsme společně zažili krásné věci. Minulé Vánoce, zrod kapely Kateřiny band, přípravu Koncertu v Lidových sadech, boření mýtů, konvencí, hledání smyslu života v pomoci druhým...

Jednou se s Tebou potkáme! A v nebeském orchestru se už těšíme na Tvoji punk rockovou kytaru!

Poslechněte si Blues pro Luisu od Kaiserbandu


Méně...