Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Na třináctce od třinácti. Budeme tam!

Na třináctce od třinácti. Budeme tam!

15.05.14

Již v pondělí 19. května se od 13.00 do 18.00 hodin uskuteční V. ročník Veletrhu sociálních a doprovodných služeb Prahy 13.


Více...
 
Na třináctce od třinácti. Budeme tam!

Již v pondělí 19. května se od 13.00 do 18.00 hodin uskuteční V. ročník Veletrhu sociálních a doprovodných služeb Prahy 13. Mezi 27 neziskovými organizacemi se představíme i my. Řekneme Vám co je u nás nového a můžete se těšit na výtvory našich klientů. My se těšíme na Vás! 

Info také na http://www.praha13.cz/14497_Navstivte-5-rocnik-veletrhu-socialnich-sluzeb 


Méně...
 
Terapie přírodou

Terapie přírodou

15.05.14

Klienti našeho nízkoprahového denního centra pro mladé do 26 let byli na výletě v Českém ráji.


Více...
 
Terapie přírodou

Klienti našeho nízkoprahového denního centra pro mladé do 26 let byli na výletě v Českém ráji.

Díky podpoře z projektu Think Big se 11 mladých lidí za doprovodu dvou našich pracovníků dostalo na chvíli za hranice všedních dní. Účastníci vyrazili ve středu 7. května z Hlavního nádraží, kde to hodně z nich dobře zná. Jedni jako zaměstnanci blízkého nízkoprahového střediska a druzí také „pracovně“, například z nákupu a prodeje drog, nebo sebe sama, bohužel. 

Chtělo to dost odhodlání, bylo špatné počasí a pro klienty ne úplně lehké se rozhodnout pro takové „vyčištění hlavy“ a opuštění „pražské jistoty“. Vlakem dojeli do Mnichova Hradiště a pak pěkně po svých blátivými cestami, přes pole, louky, lesy ke Komárskému rybníku, kde se ubytovali v chatkách. Rozdělali oheň, osušili mokré oblečení a šli spát, protože následující den je čekala dlouhá túra do Prachovských skal. Ač životem na ulici zocelení, na takovou fyzickou námahu na čerstvém, zdravém vzduchu přeci jen nejsou zvyklí a prověřili si tak svoje síly. Měli také možnost prožít delší čas společně, snášet se, spolupracovat a brát ohled jeden na druhého, protože každý má jinou kondičku. V pátek potom navštívili mučírnu hradu Kost a v Sobotce nasedli na vlak zpátky do víru velkoměsta. 

Jsme rádi, že vystoupili z koloběhu svých denních stereotypů, závislostí, starostí i obav, zažili jinou realitu, „vydali se na smysluplnou cestu s vytyčeným cílem“, a občerstveni, plni odvahy se vrátili čelit svému osudu a třeba ho i změnit. Držíme jim palce!


Méně...
 
Záběhlická čarodějnice

Záběhlická čarodějnice

06.05.14

I naši seniorští klienti se rádi pobaví a protože ve čtvrtek 30. dubna bylo hezké počasí, kolegyně v záběhlickém azylovém domě jim připravily posezení u táboráku.


Více...
 
Záběhlická čarodějnice

I naši seniorští klienti se rádi pobaví a protože ve čtvrtek 30. dubna bylo hezké počasí, kolegyně v záběhlickém azylovém domě jim připravily posezení u táboráku. A aby byl program pestřejší, podle starého lidového zvyku, který se v ten den připomíná, nachystali i čarodějnici k zapálení. Ta naše, záběhlická, nebyla vůbec strašidelná, ale k veselé náladě určitě přispěla, a když v barevných plamenech zmizela, klienti si opekli buřty, ohřáli se na sluníčku, popovídali si a užili si pěkný společný podvečer.   

Foto


Méně...
 
Sláva oceněným, čest všem

Sláva oceněným, čest všem

21.03.14

Již 13. slavnostní udělení Křesadla 2013 - ,,Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci", dobrovolníkům za hlavní město Prahu, se konalo včera, 20.3.2014, v residenci primátora.


Více...
 
Sláva oceněným, čest všem

Již 13. slavnostní udělení Křesadla 2013 - ,,Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci", dobrovolníkům za hlavní město Prahu, se konalo včera, 20.3.2014, v residenci primátora. I pražská NADĚJE nominovala svého dobrovolníka, resp. dobrovolnici, ženu, která se ve svém volnu již více než rok věnuje mladým lidem bez domova. Do střediska Bolzanova 7 dochází 2x týdně a skrze socioterapeutickou aktivitu Nadějné divadlo pomáhá klientům do 26 let novým způsobem hledat naplňující směřování na jejich nelehké cestě, překonávat jejich problémy, učit se komunikovat i jinak se rozvíjet.  Divadlo pro ně může být také sebereflexí, motivací, zpříjemněním volného času, který je pro ně těžší smysluplně využít. Výstupem aktivit jsou krátká představení, uvedená např. na Divufestu, festivalu divadla utlačovaných v Brně, nebo festivalu bezdomoveckých divadel Error v Bratislavě. 

Naše nominovaná dobrovolnice, Katka Jungová, nakonec Křesadlem odměněna nebyla, ale pro nás má její pomoc nedocenitelnou hodnotu a za její čas, úsilí a zájem o mladé lidi bez domova jí, jako i všem ostatním dobrovolníkům, kteří se našim dalším klientům věnují, srdečně děkujeme.      


Méně...
 
Večer plný zábavy pro dobrou věc

Večer plný zábavy pro dobrou věc

18.03.14

V úterý 11. března 2014 se uskutečnila módní show 3rd Annual Anniversary Charity Gala v klubu Solidní Jistota na Praze 1 a část výtěžku z ní dostane pražská pobočka NADĚJE. 


Více...
 
Večer plný zábavy pro dobrou věc

V úterý 11. března 2014 se uskutečnila módní show 3rd Annual Anniversary Charity Gala v klubu Solidní Jistota na Praze 1 a část výtěžku z ní dostane pražská pobočka NADĚJE. 


Organizátorky, paní Markéta Balzarková z Centrum Holdings, paní  Barbara Szende, majitelka Prague Thrift Store (http://thriftshop.cz), což je organizace poskytující peněžní i nepeněžní podporu dalším neziskovým organizacím, a ženy z  IWAP, neboli International Women´s Asssociation of Prague, pro anglicky nemluvící ji nazývejme raději jednoduše „ asociace mezinárodních žen“, se rozhodly, že nás tímto způsobem podpoří. 

 

Večer zahájil Petr Koukolíček se svou molekulární gastronomií. Je libo capuccino nebo jablečný závin v jakési „gelové kostce“? Není problém, to vše umí neuvěřitelná molekulární kuchyně. Módní přehlídka byla hlavním tahounem večera, ale mýlil by se ten, kdo by si myslel, že se jednalo o přehlídku nejnovějších módních trendů. Právě naopak – modelky a modelové předváděli bazarové oblečení právě z „thrift shopu“. Mezi další lákadla večera se řadila taková vystoupení jako třeba Kung fu performace, Street Dance ZŠ Korunovační, Dětský sbor pod vedením Ines Ben Ahmed nebo skvělá „švihadlová“ umělkyně Adrienn Bangegyi z Cirque du Soleil.    

 

Mezi jednotlivými módními přehlídkami promluvil i ředitel pražské NADĚJE Jan Kadlec. Hostům večera přiblížil služby, které v Praze poskytujeme pro lidi bez domova, co nás tíží a co nás naopak těší.  Svou premiéru zažilo i video, které vzniklo k našim propagačním účelům, a které již brzy uvidíte na našich webových stránkách nebo na facebooku //www.facebook.com/pages/NADĚJE-pobočka-Praha/.

 

Na večeru se vybralo dost peněz na to, abychom mohli alespoň částečně zkvalitnit služby pro naše klienty, a dámám, které ho připravily, i všem zúčastněným patří velký dík. 

Foto


Méně...
 
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

05.03.14

Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem, se v rámci pracovní terapie lidí bez domova uplatnili klienti a klientky našich azylových domů jako nepostradatelná úklidová četa.


Více...
 
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem, se v rámci pracovní terapie lidí bez domova uplatnili klienti a klientky našich azylových domů jako nepostradatelná úklidová četa. V sobotu byly na náměstí Jiřího z Poděbrad připraveny výtvarné dílny pro děti a divadelní představení pro ně i dospělé, a v úterý vyvrcholil masopust velkolepým průvodem maškar, obřích loutek, artistů a dalších cirkusových umělců.  Z „Jiřáku“ se pestrá směsice účinkujících vydala několika žižkovskými ulicemi, přes Havlíčkovo náměstí, na němž starostka Vladislava Hujová předala symbolický klíč od městské části, až do parku před Viktorkou, kde se ve veselici pokračovalo do večerních hodin. Při takovém velkolepém počinu se hoduje o sto šest, jedna delikatesa střídá druhou, pivo i víno teče proudem a nikdo moc neřeší, kde kelímek, tácek či ubrousek od dobrot skončí. Aby tedy i po takové radosti zůstal Žižkov uklizený a čistý, byli angažováni naši klienti a s koordinátory se o pořádek po několik hodin starali. Jsme rádi, že i přes práci a povinnosti si také oni užili zábavy a pozapomněli na své starosti, které je dennodenně trápí, a že prospěli ostatním zúčastněným, kteří si tak nemuseli s odpadky lámat hlavu a masopust si opravdu vychutnali. Organizátoři byli spokojeni, my jim děkujeme za přizvání a věříme, že budeme ve spolupráci na podobných akcích pokračovat. 

 

 


Méně...