Praha

 
 

COVID 19 - OPATŘENÍ VE SLUŽBÁCH POBOČKY PRAHA

Aktualizováno 27.7.2021 

 

1. Při vstupu do objektů Naděje je povinnost úžívat respirátor.

2. Dodržujte minimální odstup 2 metry.

3. Dodržujte hygienu a dezinfekci rukou.

4. Výdeje stravy a mobilní sociální služba probíhá bez omezení.

5. Všechny služby jsou poskytovány bez omezení.NOVÉ

6. Ordinace U Bulhara NEPROVÁDÍ VEŘEJNÉ TESTOVÁNÍ na Covid-19.

7. Ordinace U Bulhara PROVÁDÍ OČKOVÁNÍ proti Covid-19. Více informací poskytne ordinace.   

  

 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

05.03.14

Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem, se v rámci pracovní terapie lidí bez domova uplatnili klienti a klientky našich azylových domů jako nepostradatelná úklidová četa.


Více...
 
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem, se v rámci pracovní terapie lidí bez domova uplatnili klienti a klientky našich azylových domů jako nepostradatelná úklidová četa. V sobotu byly na náměstí Jiřího z Poděbrad připraveny výtvarné dílny pro děti a divadelní představení pro ně i dospělé, a v úterý vyvrcholil masopust velkolepým průvodem maškar, obřích loutek, artistů a dalších cirkusových umělců.  Z „Jiřáku“ se pestrá směsice účinkujících vydala několika žižkovskými ulicemi, přes Havlíčkovo náměstí, na němž starostka Vladislava Hujová předala symbolický klíč od městské části, až do parku před Viktorkou, kde se ve veselici pokračovalo do večerních hodin. Při takovém velkolepém počinu se hoduje o sto šest, jedna delikatesa střídá druhou, pivo i víno teče proudem a nikdo moc neřeší, kde kelímek, tácek či ubrousek od dobrot skončí. Aby tedy i po takové radosti zůstal Žižkov uklizený a čistý, byli angažováni naši klienti a s koordinátory se o pořádek po několik hodin starali. Jsme rádi, že i přes práci a povinnosti si také oni užili zábavy a pozapomněli na své starosti, které je dennodenně trápí, a že prospěli ostatním zúčastněným, kteří si tak nemuseli s odpadky lámat hlavu a masopust si opravdu vychutnali. Organizátoři byli spokojeni, my jim děkujeme za přizvání a věříme, že budeme ve spolupráci na podobných akcích pokračovat. 

 

 


Méně...
 
Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

25.02.14

V roce 2013 využilo služby NADĚJE v Praze 3 391 lidí. Počet lidí, kteří nás žádají o pomoc se zvyšuje.


Více...
 
Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

V roce 2013 využilo služby NADĚJE v Praze 3 391 lidí. Pro někoho to byla jen krátkodobá epizoda, jiný potřebuje naše služby dlouhodobě. Uvádíme počty klientů za pražskou pobočku, tzn. je započítán klient, který využil alespoň jednu ze služeb v nízkoprahových centrech, noclehárnách, azylových domech případně v terénním programu. Započítáni jsou jenom klienti, které jsme mohli identifikovat a zabránit duplicitám ve výsledku.

 

Počet lidí, kterým pomáháme se zvyšuje:

Vývoj počtu klientů

Místo trvalého pobytu lidí, kterým jsme v roce 2013 pomáhali:

Místo trvalého pobytu 

Rozdělení dle městských částí u klientů s trvalým pobytem v Praze (rok 2013):Trvalý pobyt dle městských částí v Praze

Naši klienti dle věku (rok 2013):Rozdělení klientů dle věku

 Stejný graf jako "strom života":

Rozdělení věku - strom života

Naši klienti dle pohlaví (rok 2013):

Rozdělení klientů dle pohlaví


Méně...
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

Hudební odpoledne v Záběhlicích

18.02.14

24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne.


Více...
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne. K tanci a poslechu jim od 15.00 hodin bude hrát oblíbená skupina DO OUŠKA. Muzikanti z řad našich kolegů, Jarka Daško-Zemanová, Milan Egem a Pavel Jaroš, mají na své nástroje, saxofon, klávesy a klarinet, připravený rozsáhlý repertoár českých i zahraničních skladeb a potěší klienty i písničkami na přání.   

Přejeme hezkou zábavu!


Méně...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

17.02.14

V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce.


Více...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce. Dívčí skautský oddíl střediska Blaník v Praze-Krči nepřišel do našeho azylového domu pro ženy jen za osvětou, dozvědět se více o problematice bezdomovectví, ale především udělat radost jeho obyvatelkám. Děvčata připravila výbornou sváteční večeři, kterou pak naše klientky s nelehkým osudem pohostila. Podával se smažený kuřecí řízek s bramborem a salátovou okurkou, a ani dezert nechyběl. Sladkou tečkou byl vynikající pudink s ovocem. 

Mladé slečny nebyly ale u nás v NADĚJI poprvé. Již vloni na jaře obdarovaly takto muže v našem středisku na Žižkově. Tehdy uvařily oblíbené chlapské jídlo – buřtguláš, a upekly dva druhy moučníků – perník a ovocný koláč. Děkujeme milým skautkám, že tentokrát našim klientkám připravily hezkou  oslavu valentýnského svátku, který přece nemusí patřit jen zamilovaným, ale může vybízet k lásce vůbec, lásce k bližnímu a milosrdenství. A čin Statečných srdcí  skutečně láskyplný a od srdce byl. 

Foto

 

 

 

 

 


Méně...