Mladá Boleslav

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, přímou pomoc v ulicích města a okolí. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte terénního pracovníka.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma (zařazení do projektu závisí na konkrétní situaci). 

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Mladé Boleslavi již od roku 1999. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Úklid parčíku

Úklid parčíku

23.11.23

Rozhodli jsme se s klienty uklidit parčík naproti NADĚJI. 


Více...
 
Úklid parčíku

V úterý 21. listopadu jsme se rozhodli s klienty uklidit parčík naproti NADĚJI. Terénní pracovnice zorganizovala ochotné klienty a společně sesbírali odpadky a shrabali listí. Během úklidu tak naplnili šestnáct pytlů. Štyrsova ulice je teď čistá, všichni odvedli dobrou práci! 

 

 


Méně...
 
Mezinárodní den laskavosti

Mezinárodní den laskavosti

13.11.23

Na dnešek připadá den laskavosti. 


Více...
 
Mezinárodní den laskavosti

Na dnešek připadá den laskavosti a u této příležitosti pracovnice z chráněného bydlení Centra 83 napekly pro klienty NADĚJE. Lidé bez domova se tak mohli potěšit pochoutkami, ke kterým běžně nepřijdou. Děkujeme za tento akt laskavosti a přejeme si, abychom na sebe byli všichni více laskaví napříč společností. 

 


Méně...
 
Podzimní sbírka potravin

Podzimní sbírka potravin

13.11.23

Sbírka potravin má za cíl pomoci potřebným lidem. 


Více...
 
Podzimní sbírka potravin

V České republice se dvakrát ročně koná celonárodní Sbírka potravin, která má za cíl s pomocí partnerských řetězců vybrat potraviny do potravinových bank, které je dále distribuují potřebným lidem: matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, lidem bez domova a dalším. 

 

Podzimní termín tentokrát připadl na 11. listopadu. V Mladé Boleslavi se sbírka uskutečnila v Albertu v Jičínské ulici, kde její zdárný průběh zajistili dobrovolníci z NADĚJE a Centra 83. Lidé mohli v této prodejně v době od 8 do 18 hodin nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii a poté je darovat do označených košíků za pokladnami. Výtěžek sbírky byl tentokrát opravdu velký, objem 944 kilogramů předčil více než jedenapůlkrát předešlé jarní kolo sbírky. 

 

Děkujeme všem přispívajícím za jejich štědrost a dále děkujeme Albertu a Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj za spolupráci na hladkém průběhu sbírky. 


Méně...
 
Ošacení pro NADĚJI

Ošacení pro NADĚJI

24.10.23

Centrum 83 pořádá sbírku ošacení pro klienty NADĚJE. 


Více...
 
Ošacení pro NADĚJI

Naše spřátelená organizace Centrum 83 pořádá sbírku ošacení pro klienty NADĚJE. Vybrané oblečení průběžně svážíme a šatník se pomalu, ale jistě plní. Před zimou je to potřeba, protože právě nejchladnější roční období je pro lidi bez domova nejtěžší.

 

Pokud komukoliv z vás doma přebývají staré kousky, které byste už vyhodili, ale stále jsou použitelné, darujte je prosím také do Centra 83 v Havlíčkově ulici nebo přímo do NADĚJE ve Štyrsově. 

 

Nejvíc potřebné jsou tyto věci: spodní prádlo, ponožky, boty, kalhoty, svetry, bundy. Hodí se i spacáky. Vše může být už použité, ale z hygienických důvodů přijímáme pouze vyprané ošacení. Děkujeme! 


Méně...
 
Pozvánka na Den zdraví a sociálních služeb

Pozvánka na Den zdraví a sociálních služeb

08.06.23

Dne 14. června se uskuteční Den zdraví a sociálních služeb.


Více...
 
Pozvánka na Den zdraví a sociálních služeb

Dne 14. června se u Bondy centra v Mladé Boleslavi uskuteční Den zdraví a sociálních služeb. Budou se zde prezentovat sociální služby působící na území města včetně Naděje. Podrobnosti v letáku. 


Méně...
 
Sbírka potravin se opět vydařila

Sbírka potravin se opět vydařila

24.04.23

V sobotu 22. dubna se konala jarní Sbírka potravin. 


Více...
 
Sbírka potravin se opět vydařila

V sobotu 22. dubna se konala jarní Sbírka potravin. Dobrovolníci z NADĚJE a Centra 83 se toho opět ujali a výsledkem byl výtěžek 570 kilogramů trvanlivých potravin a drogerie. 

 

Děkujeme všem dobrovolníkům, zaměstnancům hypermarketu Albert a Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj. 


Méně...