Mladá Boleslav

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, přímou pomoc v ulicích města a okolí. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte terénního pracovníka.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma (zařazení do projektu závisí na konkrétní situaci). 

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Mladé Boleslavi již od roku 1999. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

18.03.20

Od 17. 3. 2020 jsou v platnosti mimořádná


Více...
 
Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

Od 17. 3. 2020 jsou v platnosti mimořádná opatření v rámci prevence šíření koronaviru: 

 

Denní centrum je otevřeno ve všední dny v 8 - 11 a 12 - 16 hodin. Maximálně 10 klientů na středisku v jeden okamžik. Po využití požadované služby (sprcha, potravinová pomoc, ošacení) klienti ihned opouštějí středisko. Kuchyň ani pračka pro klienty nejsou v provozu. 

 

Noclehárna je v provozu beze změny: denně ve 20 - 7 hodin. 

 

Důležitý kontakt pro vaše dotazy:

Tadeáš Hrabovský - 326 734 940, 733 201 016 - vedoucí zařízení


Méně...
 
První pomoc v NADĚJI

První pomoc v NADĚJI

22.01.20

Klienti nízkoprahového denního centra v Mladé Boleslavi měli v pátek možnost poslechnout si přednášku o první pomoci, kterou vedl


Více...
 
První pomoc v NADĚJI

Klienti nízkoprahového denního centra v Mladé Boleslavi měli v pátek 17. ledna možnost poslechnout si přednášku o první pomoci, kterou vedl studentský pár čtvrtého ročníku 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v rámci projektu z Evropského sociálního fondu VOL Pomoc, který realizuje společnost VOLONTÉ Czech o.p.s.  V rámci přednášky klienti zjistili jak postupovat, když najdou zraněného člověka, mohli si vyzkoušet resuscitaci a převazování ran. Přednášky se zúčastnilo 15 klientů, kteří nás překvapili svým zájmem a snahou.

 

Tímto přednášejícím ještě jednou děkujeme. Myslíme, že znalost první pomoci je pro naše klienty (a nejen pro ně) velmi užitečná a každý by měl znát alespoň její základy. Vždyť nikdy nevíme, kdy to budeme potřebovat.

 


Méně...
 
Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

03.01.20

Jako každý rok jsme i letos přichystali předvánoční program pro klienty. 


Více...
 
Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

Kazatel Jonatan Hudec z Českobratrské církve evangelické přišel s předvánoční zvěstí o Ježíši Kristu. Se svou chotí a dcerou přichystal také hudební vystoupení. Všechny zúčastněné to obohatilo. Kromě toho p. Hudec přivezl dary pro naše klienty, na které se mezi boleslavskými církvemi uspořádala finanční sbírka. Naši klienti tak přišli k potřebným věcem, jako jsou šály nebo lžíce, a také k něčemu dobrému, například kávě. 

 

Za dary a příjemný program mnohokrát děkujeme! 


Méně...
 
Sbírka potravin

Sbírka potravin

05.12.19

Již tradičně se pobočka NADĚJE v Mladé Boleslavi zapojila do podzimní Sbírky potravin.


Více...
 
Sbírka potravin

Již tradičně se pobočka NADĚJE v Mladé Boleslavi zapojila do podzimní Sbírky potravin, která se letos konala 23. listopadu. 

 

Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Charitou ČR, NADĚJÍ, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií. Potraviny vybrané při sbírce putují do potravinových bank, které je shromažďují a skladují. Přidělují je humanitárním a neziskovým organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem - opuštěným lidem, matkám samoživitelkám, lidem s postižením. 

 

Naši zaměstnanci se aktivně ve svém volném čase zapojili do organizace dobrovolníků potřebných pro realizaci sbírky. Poděkování patří Penny Marketu, Pavilonu Domu dětí a mládeže, Dobrovolnickému centru a několika jednotlivcům. Vybralo se 463 kilogramů potravin a drogistického zboží. 

 

Děkujeme! 


Méně...
 
Ošacení pro NADĚJI

Ošacení pro NADĚJI

15.11.19

S přibývajícím počtem chladných dnů vrůstá také potřeba ošacení pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. 


Více...
 
Ošacení pro NADĚJI

S přibývajícím počtem chladných dnů vrůstá také potřeba ošacení pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Pro ně je nadcházející zimní období nejtěžším v roce a starý pár bot nebo svetr, který je pro mnohé už na vyhození, může ještě někomu zachránit zdraví nebo i život. 

 

Proto nás těší, že darů ošacení začíná v tomto období přibývat. Kromě jednotlivců, kteří průběžně přispívají do našeho šatníku, probíhají také větší sbírky organizované spřátelenými organizacemi. Již zmíněná sbírky Centra 83 běží od začátku října do konce listopadu, její výtěžek průběžně odvážíme do NADĚJE každý týden. 

 

K tomu v tomto týdnu uspořádal sbírku Pavilon Domu dětí a mládeže. Plné auto oblečení jsme si do NADĚJE odvezli dnes a šatník se začíná pořádně plnit. 

 

I nadále uvítáme jakékoliv dary hlavně pánského ošacení - ponožky, spodní prádlo, kalhoty, trička, svetry, bundy, boty, čepice, šály, rukavice. Za všechny uskutečněné i budoucí dary mnohokrát děkujeme! 


Méně...
 
Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří

17.10.19
Jste zváni dne 30. října od 10 do 18 hodin. Provedeme Vás prostory střediska a zodpovíme veškeré dotazy ohledně služeb, které v naší
Více...
 
Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří

Jste zváni dne 30. října od 10 do 18 hodin. Provedeme Vás prostory střediska a zodpovíme veškeré dotazy ohledně služeb, které v naší pobočce poskytujeme již 20 let. Drobné občerstvení bude zajištěno. Těšíme se na Vás! 


Méně...