Liberec

 
 

V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

25.11.22 | Liberec

Ráno 23. listopadu to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova zde čekali na očkování svých psů a koček proti vzteklině zdarma. 


Více...
 
V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

Ráno 23. listopadu to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova zde čekali na očkování svých psů a koček proti vzteklině zdarma. Psy přišel naočkovat do NADĚJE se svými spolupracovníky veterinář MVDr. David Nejedlo, ředitel ZOO Liberec.

Psy, případně další domácí miláčky, mají často i lidé bez domova. Pro potěšení či jako nepostradatelnou obranu svých provizorních příbytků. Očkování těchto zvířat brání rozšíření vztekliny mezi hospodářskými zvířaty i volně žijícími živočichy, ale především pomáhá předcházet nákaze lidí.

„Zdravá zvířata, zdraví lidé." Pod tímto heslem od roku 2009 pracuje česká obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR. Stejně jako v předchozích letech i letos se členové a dobrovolníci připojili ke Světovému dni boje proti vzteklině, který je připomínán v desítkách zemí světa 28. září. V Liberci probíhá spolupráce s Nízkoprahovým centrem NADĚJE a Městskou policií Liberec.


Méně...
 
Letem, letem, benefičním světem...

Letem, letem, benefičním světem...

10.10.22 | Liberec

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili společenský večer v kině Varšava.


Více...
 
Letem, letem, benefičním světem...

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili společenský večer v kině Varšava. Na benefiční akci se vybralo 9 782 Kč. Pojďte si s námi připomenout některé zážitky v krátké videoprojekci.

Míla Havrdová, oblastní ředitelka


Méně...
 
Benefiční společenský večer NADĚJE

Benefiční společenský večer NADĚJE

06.09.22 | Liberec

Srdečně vás zveme na Benefiční společenský


Více...
 
Benefiční společenský večer NADĚJE

Srdečně vás zveme na Benefiční společenský večer NADĚJE v kině Varšava v Liberci.

Za realizační tým Erika Blažková, Lucka Kretschmerová a Míla Havrdová.


Méně...
 
Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

02.08.22 | Liberec

Široká veřejnost a politici se většinou o osud lidí bez domova začnou zajímat v době kdy se ochladí a udeří mrazy. Služby pro lidi bez domova jsou ale potřeba i v létě. Lidé bez domova se přichází poradit, potřebuji si uschovat či vyzvednout dokumenty, chodí na jídlo, nabít si telefon, ale především se chodí osprchovat a vyprat ošacení.


Více...
 
Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

Široká veřejnost a politici se většinou o osud lidí bez domova začnou zajímat v době kdy se ochladí a udeří mrazy. Služby pro lidi bez domova jsou ale potřeba i v létě. Lidé bez domova se přichází poradit, potřebuji si uschovat či vyzvednout dokumenty, chodí na jídlo, nabít si telefon, ale především se chodí osprchovat a vyprat ošacení. V některých dnech v letních měsících využije možnost hygieny v Nízkoprahovém denním centru v Liberci i více než 20 lidí. Během července bylo poskytnuto v Nízkoprahovém denním centru pro lidi bez domova 324 sprch. V NDC Liberec bylo lidem bez domova poskytnuto celkem 1352 služeb.


Méně...
 
Zima a lidé bez domova

Zima a lidé bez domova

05.04.22 | Liberec

V zimním období máme v Naději hlavní sezónu. I když letošní zima patřila k těm teplejším, není příjemné být bez domova, bloumat sychravým městem s mokrýma nohama a prázdným žaludkem. Pomoci přežít zimu lidem bez domova pomáhají Nízkoprahová denní centra, Noclehárny a Azylové domy.


Více...
 
Zima a lidé bez domova

V zimním období máme v Naději hlavní sezónu. I když letošní zima patřila k těm teplejším, není příjemné být bez domova, bloumat sychravým městem s mokrýma nohama a prázdným žaludkem. Pomoci přežít zimu lidem bez domova pomáhají Nízkoprahová denní centra, Noclehárny a Azylové domy.  Do denních center se lidé bez domova přicházejí ohřát, dát si teplý čaj, najíst se, osprchovat, nabít si mobilní telefon a s pomocí sociálních pracovníků řešit svou neradostnou situaci. Do noclehárny přichází lidé bez domova trávit noc. Naleznou zde teplou postel v pokojích se čtyřmi či osmi lůžky. Azylové domy jsou určeny již k delšímu pobytu klientů. V zimním období kapacita našich nocleháren a azylového domu nestačí. O potřebnosti služeb pro lidi bez domova vypovídají také čísla z letošní zimních měsíců (uvádíme čísla mezi 1. prosincem 2021 a 31. březnem 2022). V našich noclehárnách ve městech Liberec, Jablonec, Mladá Boleslav jsme poskytli 6 744 noclehů, v denních centrech (Liberec, Jablonec, Mladá Boleslav) jsme poskytli 11 192 porcí jídla, 2 003 sprch a lidé bez domova si zde oblékli 1 379 kusů ošacení.


Méně...
 
Nízkoprahové denní centrum opět v plném provozu

Nízkoprahové denní centrum opět v plném provozu

10.02.22 | Liberec

Po opravě havarijního stavu sprch je Nízkoprahové denní centrum pro lidi bez domova opět v plném provozu.  Naši klienti se tak mohou od tohoto týdne opět sprchovat,  využívat celé sociální zařízení a pračku.


Více...
 
Nízkoprahové denní centrum opět v plném provozu

Po opravě havarijního stavu sprch je Nízkoprahové denní centrum pro lidi bez domova opět v plném provozu. V důsledku zatékání vody ze sprch došlo k destrukci sádrokartonové stěny. Proto bylo nutné provoz omezit. Při opravě byla odstraněna sádrokartonová stěna, místo ní byla postavena nová z kvalitnějšího materiálu a byly postaveny nové sprchové kouty. Naši klienti se tak mohou od tohoto týdne opět sprchovat,  využívat celé sociální zařízení a pračku. Denně navštíví Nízkoprahové centrum ve Valdštejnské ulici až třicet pět klientů a osprchuje se zde až dvacet lidí. V zařízení mohou lidé bez domova posedět v teple, využít sociální poradenství, základní potravinovou pomoc, možnost ošacení, počítač určený k hledání práce, nabít si telefon či si dát teplý čaj. Za provedení a financování rekonstrukce patří poděkování městu Liberec, které je majitelem objektu.


Méně...