Praha

 
 

Nový projekt Housing Youth

Nový projekt Housing Youth

07.06.23 | Praha

Rozjíždíme nový projekt Housing Youth - zabydlování mladých lidí ve věku 18 – 26 let, kteří mají zkušenost s životem na ulici...


Více...
 
Nový projekt Housing Youth

Rozjíždíme nový projekt Housing Youth - zabydlování mladých lidí ve věku 18 – 26 let, kteří mají zkušenost s životem na ulici a s užívání návykových látek. Pokud znáte někoho, komu by projekt mohl pomoci, můžete se ozvat na uvedené číslo naší kolegyni Katce Sehnoutkové. Ta ochotně poradí a poskytne o projektu víc informací. Zájemci se také mohou dostavit do našeho denního centra Bolzanova. 

 

„Velmi potřebným krokem, jak lidem pomoci je, naučit je "jak bydlet". Je to o to složitější, jelikož to je věc, kterou mnozí z nich ani nepoznali. V projektu Housing Youth se budeme snažit o to, aby ve svém bydlení úspěšně obstáli“, uvádí k projektu Katka.  

 

Přejeme projektu hodně úspěchů a těšíme se na další zprávy o zabydlování mladých lidí. 


Méně...
 
Děkujeme Mews systems za sbírku oblečení

Děkujeme Mews systems za sbírku oblečení

05.06.23 | Praha

Nezapomínají na nás ani v létě! Řeč je o firmě Mews systems, s.r.o., která pro nás...


Více...
 
Děkujeme Mews systems za sbírku oblečení

Nezapomínají na nás ani v létě! Řeč je o firmě Mews systems, s.r.o., která pro nás už po několikáté uspořádala charitativní sbírku sezónního oblečení. Toho u nás totiž není nikdy dost.

 

Dostali jsme ručníky, pánské a dámské oblečení, boty, dokonce i batoh. Vedoucí skladu, paní Šešínová, dar s vděčností přijala a rozdělila ho tak, aby se dostal přímo lidem žijícím na ulici, tedy do terénního programu a do našich dvou denních center U Bulhara a Bolzanova.

 

Děkujeme, vaší podpory si moc vážíme. 


Méně...
 
Nízké mzdy v sociálních službách

Nízké mzdy v sociálních službách

31.05.23 | Praha

Sociální pracovníci se v Česku potýkají s výrazně podprůměrnou mzdou. To má dopad nejenom na jejich životní úroveň...


Více...
 
Nízké mzdy v sociálních službách

Sociální pracovníci se v Česku potýkají s výrazně podprůměrnou mzdou. To má dopad nejenom na jejich životní úroveň, ale i na to, že často odcházejí do jiných, lukrativnějších oborů a úřady a neziskové organizace jen těžko shánějí nové.  

 

„Bohužel i u našich pracovníků je výše mzdy velkým problémem. Na volná místa hledáme sociální pracovníky již několik měsíců a jedním z důvodů je velká náročnost práce a s tím spojené finanční ohodnocení práce. Z finančních důvodů nám také odešlo hodně kvalitních pracovníků v sociálních službách, zejména mužů, které na některých náročných místech nutně potřebujeme. Velká část našich zaměstnanců v Praze musí mít ještě druhou práci, alespoň na částečný úvazek, aby měli na nájem a nutné životní náklady. Pokud to druhou prací již řešit nelze (často je to velmi náročné), odcházejí ze sociálních služeb do jiného, lépe placeného, zaměstnání", uvádí k problému Petra Svobodová, naše personalistka.

 

My o špatných podmínkách informujeme prostřednictvím kampaně Stejná odměna

 

Na stejné problémy ohledně financování sociálních služeb odkazuje i projekt Neviditelní.

Více o projektu: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-resi-socialni-problemy-ale-sami-jim-celi-40431785


Méně...
 
Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

29.05.23 | Praha

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let! Za tu dobu u nás získalo azyl přes 700 klientů. Někdo tu byl...


Více...
 
Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let! Za tu dobu u nás získalo azyl přes 700 klientů. Někdo tu byl pár dní, někdo rok.

 

Každý k nám přichází s naprosto osobitým a jedinečným příběhem. Často jsou lidé bez domova škatulkováni.

 

Já nemohu!

 

Poznala jsem tu tolik osobností, tolik dobrých duší. Mladí, kteří chtějí změnit svůj život a dát mu smysl, i přesto, že z dětství si přinášejí velká traumata. Mladí, kteří v dospívání udělali chybu, takovou, která je poslala za mříže, ale teď už jsou dospělí a chtějí žít jinak. Starších, kteří toho mají hodně za sebou, ale neztrácejí optimismus a stále mají pro co žít. Starších, kterým už docházejí síly a jediné, co potřebují, je v klidu žít.

 

Ano, i takových, kteří ještě nedospěli do stavu, že změnu chtějí, nebo tu šanci prostě nevidí.

Každý ale bojuje. Získat práci se záznamem v rejstříku trestů. Zařídit si invalidní důchod. Získat praktického lékaře a řešit svůj zdravotní stav, i když tuší, že diagnóza nebude příznivá. Dneska se toho alkoholu nenapít. Najít si stabilní bydlení. Zbavit se dluhů. Uvařit si jídlo. Zařídit si bydlení v domově pro seniory. Atd.

 

Zažíváme společně radost, když se podaří získat sociální bydlení, novou práci, navázat kontakt s rodinou, úspěšně zvládnutá operace, dobrý oběd J. Zažíváme ale také smutek, když nám z nemocnice volají, že klient, kterému jsme volali záchranku, zemřel.

 

Je to služba lidem, služba, která má smysl.

 

Text: Markéta Lietavcová, vedoucí azylového domu 

Foto: Filip Gabrhelík 


Méně...
 
Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

25.05.23 | Praha

Už 15 let pomáháme lidem bez domova mimo jiné i se získáním finančních prostředků v rámci projektu "Úklid ulic Prahy 1"...


Více...
 
Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

Už 15 let pomáháme lidem bez domova mimo jiné i se získáním finančních prostředků v rámci projektu "Úklid ulic Prahy 1". Klienti si tak mohou vydělat peníze, které jsou nezbytně nutné k řešení jejich sociální situace. V loňském roce jsme takto pomohli 263 lidem.

 

Zájem o zařazení do projektu je ze strany lidí bez domova daleko vyšší, než jsou naše možnosti - a i tím vyvracíme mýtus, že lidé bez domova nechtějí pracovat. Děkujeme Městské části Praha 1, že se s námi na tomto projektu podílí.

 

Text a foto: Gabriela Štípalová, vedoucí denního centra U Bulhara


Méně...
 
Aukce holek z Vršek

Aukce holek z Vršek

22.05.23 | Praha

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“...


Více...
 
Aukce holek z Vršek

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“ opět ukazují svou kreativitu a srdce na pravém místě. Rozhodly se, že kampaň podpoří aukcí předmětů, které pro ně mají osobní význam.

 

Každý týden ve středu dopoledne po dobu šesti týdnů zveřejníme jeden předmět jedné „holky z Vršek“ s vyvolávací cenou. Aukce poběží pět dní, vždy do neděle, a Vy budete moct v komentářích přihazovat. S výhercem se pak spojíme a domluvíme osobní předání. Peníze bude možné předat buď osobně nebo posláním na účet kampaně. Jako první „vykopává“ už za dva dny Irena Burmeková, vedoucí azylového domu. Jakou věc k aukci si vybrala a proč? To se dozvíte už tuto středu 24.5.

 

“Práce v našem azylovém domě je spíše rodinná sešlost. Trávíme spolu čas i mimo zaměstnání, jezdíme na dovolené a máme společné zájmy. Všechny máme jistou dávku kreativity a zajímají nás věci, které mají smysl. A nebyly bychom to my, kdybychom se i tuto sbírku nerozhodly trochu oživit. A proto vznikl nápad “Aukce holek z Vršek”. Doufáme, že se Vám tato aukce bude líbit a že Vám věci přinesou stejnou radost jako doposud nám."

 

Sledujte náš FB profil a přihazujte. Už dopředu můžeme slíbit, že se bude jednat o předměty nevšedního charakteru. Každý jiný, ale každý zajímavý. A třeba Vám některý z nich může i zachutnat.

 

Přispět na rekonstrukci koupelny můžete i přímo: https://www.darujme.cz/darujkoupelnuzenambezdomova

 

Děkujeme a těšíme se!


Méně...