Praha

 
 

Výsledek jarního kola Sbírky potravin

Výsledek jarního kola Sbírky potravin

18.04.24 | Praha

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie. Děkujeme vám všem...


Více...
 
Výsledek jarního kola Sbírky potravin

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie.


Děkujeme vám všem, štědrým lidem, kteří jste do sbírky přispěli. Velké poděkování také patří našim skvělým dobrovolníkům, zaměstnancům, ale také vedení a zaměstnancům Globusu za přípravu, vybavení a celkově výbornou, a hlavně dlouhodobou spolupráci.


V našem skladu už máme roztříděno a co nevidět začneme potraviny a drogerii distribuovat po našich službách tak, aby se co nejdříve dostaly k lidem bez domova.

 

Ještě jednou děkujeme a už teď se těšíme na podzimní kolo Sbírky.


Méně...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

16.04.24 | Praha

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního denního centra, ve kterém pomáháme lidem ve věku od 18 do 26 let. Konkrétně potřebujeme vyměnit podlahu v celém zařízení.

 

Mladí lidé bez domova jsou specifickou skupinou, se kterou je třeba pracovat trochu jiným způsobem. V denním centru Bolzanova jim poskytujeme nejen základní pomoc, ale snažíme se o vytvoření vztahu založeném na důvěře. Často pracujeme s motivací. Pro naše mladé klienty je těžké udržet si stabilní bydlení bez znalostí hospodaření s financemi a bez podpory rodiny. Nabízíme zde i pomoc formou socioterapeutických aktivit. Záměrem denního centra je vést mladé lidi k co největší soběstačnosti, motivovat je ke změně jejich životní situace a celkovému pohledu na život. 

 

Cílem kampaně Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova je vybrat 140 000 Kč. Právě na tuto částku je výměna podlahy v celém prostoru denního centra vyčíslena. Uvítáme jakýkoliv Váš příspěvek, který nám pomůže tento záměr uskutečnit. O výsledku a realizaci celého projektu Vás budeme rádi informovat.

 

Děkujeme, že společně s námi pomáháte lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život.

 

Odkaz na darování:

https://www.darujme.cz/projekt/1209403


Méně...
 
Výstava fotografií Optikou ulice

Výstava fotografií Optikou ulice

11.04.24 | Praha

V úterý 9. 4. proběhla ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí vernisáž s následnou debatou k výstavě „Optikou ulice: život skrze objektiv lidí bez domova“...


Více...
 
Výstava fotografií Optikou ulice

V úterý 9. 4. proběhla ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí vernisáž s následnou debatou k výstavě „Optikou ulice: život skrze objektiv lidí bez domova“. Výstava bude probíhat po celý duben a my vás na ni srdečně zveme. Opravdu stojí za zhlédnutí.

 

Přibližně před rokem dostalo 10 klientů azylového domu pro muže na Žižkově v rámci projektu „Picture It! - Our streets, our stories” do rukou 20 jednorázových fotoaparátů (každý měl k dispozici jeden s barevným filmem a jeden s černobílým filmem) s jednoduchým zadáním – zdokumentujte svůj život, svá oblíbená místa. A vznikla série opravdu krásných autentických, mnohdy až uměleckých, fotografií, které jsou velmi zajímavou kombinací témat, která zachycujeme všichni – naši blízcí, naše okolí, emoce, okamžiky, příroda, architektura i abstrakce. To stejné zadání dostali také lidé bez domova na Slovensku, Maďarsku a Polsku. V říjnu loňského roku se pak všichni sešli na výstavě v Budapešti.

 

Vernisáž doprovodila debata zainteresovaných Aleše Strnada, vedoucího služeb, Evy Barvínkové, sociální pracovnice azylového domu na Žižkově, Jirky Pasze, novináře, který celý proces dokumentoval a také dvou našich klientů Pavla a Luboše, kteří přispěli svými životními příběhy. Jejich vyprávění patřilo k nejemotivnější částem celého večera.  

 

Děkujeme, že můžeme být součástí něčeho takového a vy neváhejte a výstavu navštivte.

 

Více o projektu se můžete dočíst také v článku Hate Free Culture.

https://www.hatefree.cz/clanky/fotky-lidi-bez-domova-pritahly-verejnost-i-policii-ukazuji-predsudky-ktere-vuci-nim-mame 

 

Vernisáž výstavy Optikou ulice

 

Vernisáž výstavy Optikou ulice


Méně...
 
Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Seriál "Čísla NADĚJE"

08.04.24 | Praha

Seriál Čísla NADĚJE uzavíráme statistikou z našich služeb, kde poskytujeme jak celodenní ubytování, tak i přespání v rámci služeb noclehárny...


Více...
 
Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Seriál Čísla NADĚJE uzavíráme statistikou z našich služeb, kde poskytujeme jak celodenní ubytování, tak i přespání v rámci služeb noclehárny. Takto to vypadalo každý den v loňském roce. Děkujeme vám, že jste s námi po 12 týdnů sledovali naše čísla, statistiky a ohlédnutí za lety více či méně minulými.

 

V květnu to bude 33 let, kdy vznikla pražská NADĚJE. Za tu dobu se toho stalo opravdu hodně nejen u nás, ale také na poli politickém a na poli společenském. Během více než tří dekád jsme pilovali naše služby - některé vznikaly, některé zanikaly, některé se transformovaly, ale co zůstává stejné, je to, že se je snažíme neustále vylepšovat a reflektovat jimi současnou situaci lidí bez domova. Děkujeme všem, kteří se na provozu našich služeb podílí.

 

Podpořit lidi bez domova v Praze můžete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Děkujeme.

 

Ubytování lidí bez domova v roce 2023


Méně...
 
Nový strategický plán

Nový strategický plán

05.04.24 | Praha

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny...


Více...
 
Nový strategický plán

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny má každý vedoucí, od terénu, přes denní centra, noclehárny až po azylové domy a tréninkové byty. Jde „jen“ o to je pojmenovat, vyladit a sepsat tak, aby byly funkční na další časové období, dalo se k nim kdykoliv vrátit, vyhodnotit, případně je revidovat.

 

Strategické plánování nám opět pomohlo definovat naše priority a z nich pak cíle i konkrétní kroky, kterých chceme dosáhnout při naší každodenní pomoci lidem bez domova. Nikdy to není jednoduchý proces, ale povedlo se. A to hlavně díky skvělému lektorovi Janu Kostečkovi ze vzdělávací agentury TUDYKAM. Za jeho profi vedení moc děkujeme. Byly to skutečně příjemně strávené dny, ze kterých si každý odnesl něco nového.


Méně...
 
Jarní kolo Sbírky potravin

Jarní kolo Sbírky potravin

05.04.24 | Praha

Už za týden v sobotu budete mít možnost potkat naše kolegy a kolegyně a naše milé dobrovolníky v Globusu na Zličíně, kde se budou vybírat potraviny...


Více...
 
Jarní kolo Sbírky potravin

Už za týden v sobotu budete mít možnost potkat naše kolegy a kolegyně a naše milé dobrovolníky v Globusu na Zličíně, kde se budou vybírat potraviny a drogistické zboží v rámci jarního kola Sbírky potravin. Vše, co vybereme, zamíří do našeho skladu v Emauzích, kde vše poctivě zvážíme a roztřídíme. V následujících dnech pak vybrané potraviny a drogerie poputují do našich denních center, nocleháren a azylových domů, kde poskytujeme služby mužům i ženám bez domova.

 

A co konkrétně nakoupit? Například konzervy, těstoviny, trvanlivé mléko, oleje, polévky, rýži, luštěniny nebo třeba paštiky. Seznam doporučených potravin a drogerie najdete na webu Sbírky potravin - sbirkapotravin.cz.

 

Pomoci každého z vás si velmi vážíme. Děkujeme za ni.


Méně...