Ocenění

Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec Zlína

Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec Zlína

12.02.21

Klientka sociálně terapeutické dílny NADĚJE ve Zlíně Petra Machů převzala ocenění Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec města Zlína za rok 2019.


Více...
 
Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec Zlína

Klientka sociálně terapeutické dílny NADĚJE ve Zlíně Petra Machů převzala v listopadu 2020 ocenění Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec města Zlína za rok 2019.

Petra se zúčastnila Světových her Speciálních olympiád v Abu Dhabi v březnu 2019, kde jako hráčka bocci získala stříbrnou medaili v kategorii Singles. Současně Petra a její sportovní partnerka, trenérka Aneta Kvapilová, vybojovaly v kategorii Doubles Unified zlatou medaili.

Petra převzala ocenění na radnici z rukou náměstka primátora města Zlína pana Miroslava Adámka.

Z důvodu vládních opatření bylo zrušeno veřejné slavnostní předání ocenění v Kongresovém sále, kde v minulých letech tradičně probíhalo.


Méně...
 
NADĚJE získala ocenění za pomoc během nouzového stavu

NADĚJE získala ocenění za pomoc během nouzového stavu

08.07.20

Symbolické poděkování obdržela ředitelka NADĚJE v Jablonci nad Nisou Milena Havrdová v zasedací místnosti radnice, kam ji společně se zástupci dalších 35 organizací pozval primátor města Jiří Čeřovský.


Více...
 
NADĚJE získala ocenění za pomoc během nouzového stavu

Symbolické poděkování obdržela ředitelka NADĚJE v Jablonci nad Nisou Milena Havrdová v zasedací místnosti radnice, kam ji společně se zástupci dalších 35 organizací pozval přimátor města Jiří Čeřovský. 

 

Mezi pozvanými byli zástupci sociálních služeb, zdravotníci, policisté, hasiči, ale i pedagogové a představitelé firem pracujících v Jablonci. "Ti všichni přiložili ruku k práci v době, kterou nikdo ještě nezažil a neznal. Jsem rád, že se nám podařilo rychle v nenadálé situaci zorientovat, zabezpečit základní funkce města, stanovit bezpečnostní opatření a že všichni obyvatelé byli zodpovědní," zdůraznil při děkovné řeči primátor Čeřovský.

 

Po slavnostním předání ocenění a poděkování, následoval podpis do knihy hostů, slavnostní focení a přípitek primátora města a jeho náměstků.

 

V Jablonci nad Nisou funguje NADĚJE přes 20 let a poskytuje zde 5 registrovaných sociálních služeb zaměřených především na lidi bez domova a lidi ve vyloučených lokalitách.


Méně...
 
Pracovník roku v sociálních službách Ústeckého kraje

Pracovník roku v sociálních službách Ústeckého kraje

30.12.19

Ve 3. ročníku ankety Pracovník roku v sociálních službách byla mezi dvanácti oceněnými Iveta Moserová


Více...
 
Pracovník roku v sociálních službách Ústeckého kraje

Ve 3. ročníku ankety Pracovník roku v sociálních službách byla mezi dvanácti oceněnými Iveta Moserová z NADĚJE Litoměřice. Ústecký kraj ocenil mimořádnou a obětavou práci zaměstnanců v této oblasti. Do 3. ročníku ankety bylo nominováno 15 pracovníků, a to jak poskytovateli sociálních služeb, tak také klienty těchto služeb.

 

V předchozích letech toto ocenění získali také další naši kolegové: František Fidler, Renata Langer, Kateřina Vránová, Romana Totzauerová a Jitka Mokrá.


Méně...
 
Osobnost neziskového sektoru 2019, 2. místo

Osobnost neziskového sektoru 2019, 2. místo

30.12.19

Ve 4. ročníku ankety Asociace nestátních neziskových organizací Osobnost neziskového sektoru 2019 se na druhém místě umístil


Více...
 
Osobnost neziskového sektoru 2019, 2. místo

Ve 4. ročníku ankety Asociace nestátních neziskových organizací Osobnost neziskového sektoru 2019 se na druhém místě umístil bývalý dlouholetý ředitel litoměřické pobočky NADĚJE Aleš Slavíček. V rámci ankety jsou oceňovány významné osobnosti, které s velkým nasazením věnují své znalosti a schopnosti práci s klienty nebo přispívají k tvorbě silné občanské společnosti. Aleš Slavíček za 16 let svého působení v litoměřickém regionu odvedl obrovský kus práce, za což mu velice děkujeme.


Méně...
 
Národní cena sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2019

Národní cena sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2019

19.12.19
MgA. Jan Sláma, který pracuje v denním stacionáři brněnské pobočky NADĚJE, získal celostátní ocenění v soutěži Národní
Více...
 
Národní cena sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2019

MgA. Jan Sláma, který pracuje v denním stacionáři brněnské pobočky NADĚJE, získal celostátní ocenění v soutěži Národní cena sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2019.

Tuto profesní soutěž, která vznikla spojením dvou původních prestižních cen s vlastní tradicí (Pečovatel/ka roku a Národní cena APSS ČR) pořádá již sedmým rokem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR společně s Diakonií ČCE. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo dne 4. 12. 2019 v krásných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Patronkou ocenění a milým hostem byla herečka Hana Maciuchová, slovem provázel herec Jan Sklenář. Slavnostní atmosféru podtrhla svým hudebním doprovodem skupina GOJI.

Pan Jan Sláma pracuje v brněnské pobočce NADĚJE na pozici instruktora terapie v denním stacionáři, který je určený seniorům od 65 let a osobám od 50 let věku s lehkou formou Alzheimerovy nemoci nebo jiným druhem demence. Pan Sláma vystupuje při jednání s klienty velmi přirozeně. Za tímto přirozeným přístupem se skrývá vysoká profesionalita a promyšlené, odbornými znalostmi a zkušenostmi podložené jednání. Díky němu dokáže pan Sláma v klientech s demencí probouzet pocit vlastní důstojnosti, jedná s nimi vždy klidně, mírně. Klienti s ním nemají pocit, že je jim poskytována „sociální služba“, ale čas v jeho blízkosti tráví naprosto přirozeně, jakoby ho trávili běžným způsobem s dobrým přítelem. Rodiny klientů považují pana Slámu za poklad a často říkají, jak se jejich blízcí na „Honzíka“ těší.

Mužů je mezi pracovníky v sociálních službách málo a nám je ctí, že právě tohoto báječného, mladého a nekonzumně založeného muže se spoustou lidskosti máme právě v našem denním stacionáři.

 

Děkujeme a gratulujeme!

 


Méně...
 
Zlínský anděl 2019

Zlínský anděl 2019

09.12.19

Titulem Zlínský anděl oceňuje Statutární město Zlín pracovníky z oblasti sociálních služeb, kteří vynikají svým příkladným


Více...
 
Zlínský anděl 2019

Titulem Zlínský anděl oceňuje Statutární město Zlín pracovníky z oblasti sociálních služeb, kteří vynikají svým příkladným vztahem ke svému povolání, profesionalitou a obětavostí.

 

Máme velkou radost, že jednou z oceněných za rok 2019 je i kolegyně Eva Vaňharová, která letos oslavila 25. výročí svého působení v NADĚJI. Za tu dobu vstoupila do života mnoha klientů, které dnes a denně podporuje v samostatnosti a maximální zodpovědnosti za svůj život.

 

Blahopřejeme a děkujeme!


Méně...