Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Čísla pomoci v pražské NADĚJI

Čísla pomoci v pražské NADĚJI

05.05.22

Letos v květnu už 31 let pomáháme v Praze lidem bez domova. Nezaháleli jsme ani v minulém roce.


Více...
 
Čísla pomoci v pražské NADĚJI

Letos v květnu už 31 let pomáháme v Praze lidem bez domova. Nezaháleli jsme ani v minulém roce.

 

Celkem jsme podpořili 2 328 lidí v nouzi, 719 z nich se nás žádostí o pomoc obrátilo poprvé.

  • 22 % bylo žen
  • 10 % lidí ve věku 65 let a více

 

Podpořit pomoc pro lidi bez domova v Praze můžete i vy prostřednictvím tohoto odkazu.

Děkujeme vám.

 

Foto: Petr Zewlakk Vrabec


Méně...
 
Kulatý stůl TV Noe

Kulatý stůl TV Noe

Medici na ulici

02.05.22

Náš ředitel Dan Svoboda, budoucí lékař Marek Havrda z Medici na ulici a kněz Michael Martinek


Více...
 
Kulatý stůl TV Noe

Náš ředitel Dan Svoboda, budoucí lékař Marek Havrda z Medici na ulici a kněz Michael Martinek, který působí jako vězeňský kaplan v Teplicích, se sešli u Kulatého stolu v TV Noe.

Na celý pořad se můžete podívat zde.


Méně...
 
Pražská pobočka NADĚJE slaví 31. výročí

Pražská pobočka NADĚJE slaví 31. výročí

01.05.22

1. května je pozitivní den. Už jen proto, že je symbolem začátku letního období. Chystáme se na hezké počasí a letní náladu. A v ten první květnový den v roce 1991 také vznikla pražská pobočka NADĚJE.


Více...
 
Pražská pobočka NADĚJE slaví 31. výročí

1. května je pozitivní den. Už jen proto, že je symbolem začátku letního období. Chystáme se na hezké počasí a letní náladu. A v ten první květnový den v roce 1991 také vznikla pražská pobočka NADĚJE. Dnes je tedy příležitost vzpomenout si nejen na blížící se léto, ale i na to, že pražské Naději je již 31 let. Já osobně si budu připomínat, že jsou to již téměř dva roky, kdy jsem nastoupil do pozice ředitele pražské pobočky. Byla to doba, kdy se díky covidu nešlo jen tak volně procházet po ulici. Muselo to mít nějaký důvod. Šlo jít jen do práce, k lékaři nebo rychle nakoupit. Potom se to zlepšilo, aby pak přišlo opravdu těžké období. Moje dva roky práce v Praze byly velmi spojené s koronavirovou krizí. Ostatně se to týkalo nás všech. V každém našem středisku bylo třeba zavádět opatření, různě je měnit a přizpůsobovat se legislativním nařízením. Museli jsme být opatrní, ukáznění, přísní na sebe i na klienty. A krom toho dělat ty běžné věci, co jsou třeba dělat vždy. Každý z nás musel více či méně přizpůsobit svoji práci dané situaci. Často bylo nutné přidat na čase, energii a trpělivosti. 

 

Na jednu stranu se zlobím na covid proto, že nedovoloval dělat naši společnou práci ve standardních podmínkách. Museli jsme někdy improvizovat, zastavil se a zkomplikoval další plánovaný rozvoj. Málo jsme se osobně potkávali, kvůli prevenci, karanténám a izolacím. Na druhou stranu mně covid ukázal, jací v pražské Naději jsme, respektive jaká pražská Naděje je. Tak pokud mohu po dvou letech udělat krátké zhodnocení, tak to vidím takto. Naše pobočka je silná, dospělá organizace. Umíme si poradit se složitou situací. Vzájemně si pomáháme. Pokud vznikne mezi námi nedorozumění, řešíme ho s respektem. Známe, kde nás tlačí pata a hledáme cesty, jak to napravit. Poskytujeme služby kvalitně a stabilně a zároveň přemýšlíme, jak se dál rozvíjet. Chováme se odpovědně a poctivě k našim klientům a partnerům. 

 

Můj pohled je, jak vidíte, veskrze pozitivní. (Nejsem, doufám, příliš ovlivněn blížící se letní náladou.) Jsem rád, že jsme takoví. Protože nelze říct, že krize jsou zažehnány. Okolní svět nám dávkuje další výzvy. Vypadá to, že budeme muset uplatnit náš pevný charakter i v dalším období. Ovšem podle toho, co jsem zažil v Naději za uplynulé dva roky, nemám o další vývoj Naděje v Praze obavy. Věřím, že za rok až se zase podíváme zpátky na to, co se stalo, budeme vystavovat pozitivní hodnocení.

 

Milé kolegyně a milí kolegové, děkuji Vám za společnou cestu a spolupráci. 

 

Text: Daniel Svoboda, oblastní ředitel


Méně...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA nepřestává pomáhat

Projekt NEJDŘÍV STŘECHA nepřestává pomáhat

29.04.22

Vojtěch (58 let) přišel požádat o pomoc po dvou týdnech strávených na ulici.


Více...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA nepřestává pomáhat

Vojtěch (58 let) přišel požádat o pomoc po dvou týdnech strávených na ulici. Předtím bydlel v podnájmu, který platil z učitelského platu. Po snižování stavu ve škole pracoval jako skladník. Když přišel i o toto zaměstnání, ocitl se bez střechy nad hlavou. Díky projektu Nejdřív střecha mohl začít využívat služeb noclehárny. Společně se sociálními pracovníky si zařídil výměnu propadlého občanského průkazu a zaevidoval se na úřadu práce. Ze získané podpory v nezaměstnanosti si hradil ubytování v azylovém domě, kde mu pomohli najít novou práci.

 

„Člověk na ulici bez prostředků je vždycky nějakým způsobem zraněný, ze sociálního pohledu dokonce zraněný těžce. Je s podivem, v kolika případech poměrně malá pomoc stačí, aby nepadl do trvalého bezdomovectví, ale postavil se na vlastní nohy a odešel po svých,“ říká zakladatel projektu Vojtěch Sedláček.

 

Děkujeme Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové


Méně...
 
Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

28.04.22

Dnes je Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Vyhlásila ho roku 2003 Mezinárodní organizace práce


Více...
 
Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Dnes je Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Vyhlásila ho roku 2003 Mezinárodní organizace práce, specializovaná organizace OSN.

 

V NADĚJI také myslíme na bezpečné pracovní prostředí a postupy, prevenci rizik a požární ochranu, proto se pravidelně povinně školíme. V Praze jsme výuku s danou tématikou absolvovali zrovna nedávno. Náš OZO (Odborně způsobilá osoba) Tomáš Rejman nám mj. připomněl důležitá nařízení a opatření, sdělil novinky nejen z legislativy a ukázal použití hasicího přístroje. Jsme připraveni předcházet nepříjemným událostem a v případě potřeby je řešit.

 


Méně...
 
Sbírka potravin se povedla

Sbírka potravin se povedla

27.04.22

Jarní kolo Sbírky potravin je úspěšně za námi. Ptáte se, s jakým výsledkem?


Více...
 
Sbírka potravin se povedla

Jarní kolo Sbírky potravin je úspěšně za námi. Ptáte se, s jakým výsledkem? V Globusu na Zličíně se podařilo vybrat celkem 3 359 kg zboží, z toho 2 792 kg potravin a 567 kg drogerie. Považujeme to za skvělý výsledek. Štědrosti vás všech si v této ne příliš snadné době velmi vážíme.

 

Velké díky patří našim báječným dobrovolníkům i zaměstnancům. Zapojilo se 43 lidí, z toho dokonce dvě děti. Děkujeme také vedení a zaměstnancům Globusu za jejich podporu, trpělivost a také za občerstvení. Bez spolupráce vás všech by to nešlo.

  

A ještě jednou připomínáme, že do 1. května můžete přispět online:

Košík.cz: https://www.kosik.cz/stranky/charita

rohlik.cz: https://www.rohlik.cz/tema/potravinova-sbirka

Tesco Česko Online nákupy: https://itesco.cz/sbirka-potravin/

 

Děkujeme.


Méně...