Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Tréninkové bydlení poskytujeme už 22 let

Tréninkové bydlení poskytujeme už 22 let

20.11.23

Tréninkové bydlení představuje jednu z možností, jak pomoci lidem, kteří se ocitli bez domova. A je to právě 22 let, co jsme náš první tréninkový byt získali...


Více...
 
Tréninkové bydlení poskytujeme už 22 let

Tréninkové bydlení představuje jednu z možností, jak pomoci lidem, kteří se ocitli bez domova. A je to právě 22 let, co jsme náš první tréninkový byt získali.  

 

Klienti, kteří dostali šanci takový byt užívat, nejčastěji vyzdvihují soukromí, kterého se jim zde dostává. Konečně se po dlouhé době mohou v noci v klidu vyspat, pracují-li na směny, a potřebují-li spát přes den, nikdo je neruší. 

 

Přichází k nám klienti s různou mírou sebevědomí a zkušeností, s různou mírou samostatnosti. Ty, kteří v průběhu dlouhého období bez přístřeší ztratili návyky spojené s bydlením, podporujeme v jejich opětovném získávání. 

 

S podnájemním bydlením už se pojí také nároky na pravidelné hrazení podnájemného, údržbu bytu nebo řešení případných sporů se sousedy. Někteří nově řeší, co budou nyní dělat dál, když základní jistotu v podobě bydlení mají již alespoň základně zajištěnou. Je pro nás velkou radostí, když naše služby člověku pomohou natolik, že se postaví na vlastní nohy a je schopen aktivně se rozhlížet po nových životních cílech. Pro klienty se tak otevírají další témata k řešení v podobě smysluplného trávení volného času nebo opětovné navázání vztahů s rodinou a přáteli. 

 

Rovněž jsme rádi, že naše služba pomáhá klientům, kteří prochází náročným procesem oddlužení. Možnost hradit snížené náklady za bydlení a podpora sociálního pracovníka jim usnadňuje toto náročné životní období a otevírá dveře k tomu, aby mohli znovu začít život bez dluhů.  

 

V roce 2022 jsme poskytli tréninkové bydlení 30 mužům a ženám v 21 bytech.  

 

Text: Zuzana Kavková a Matouš Zemek


Méně...
 
4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

18.11.23

Máte doma outdoorové vybavení, které už nevyužijete? Válí se vám doma roky nepoužívaný stan, spacák nebo karimatka a chcete udělat dobrou věc? Zastavte se v prodejně 4camping...


Více...
 
4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

Máte doma outdoorové vybavení, které už nevyužijete? Válí se vám doma roky nepoužívaný stan, spacák nebo karimatka a chcete udělat dobrou věc? Zastavte se v prodejně 4camping, ať už vyzvednout si zboží nebo jen pozdravit, a vezměte s sebou i nepoužívané vybavení, které nyní můžete darovat lidem v nouzi na jakékoliv výdejně 4camping nejen v Praze, ale po celé ČR.

 

Sbírka trvá do 26.11. 2023. 

 

Naši kolegové a kolegyně z terénu moc rádi předají vaše darované outdoorové vybavení lidem bez domova, kteří žijí bez střechy nad hlavou. A vězte, že s klesajícími teplotami to více než ocení.  

 

Moc děkujeme zaměstnancům 4camping.cz, kteří sbírku uspořádali nejdříve mezi sebou a nyní se ji rozhodli rozšířit i mezi své zákazníky. Moc si vážíme vaší iniciativy a toho, že myslíte na lidi bez domova.  

 

Více informací najdete také na webu:

https://www.4camping.cz/.../udelejte-radost-sobe-i-druhym/ 

 

Nebo v rámci výzvy na Giving Tuesday

https://www.givingtuesday.cz/sbirka-stanu-spacaku-a-karimatek-s-4camping 


Méně...
 
Nová díla na e-shopu NADĚJE

Nová díla na e-shopu NADĚJE

16.11.23

Projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE se rozrostl o další litografie a digitální grafické tisky. Znovu zde najdete ve třech verzích litografie Laboratoř Michala Škapy...


Více...
 
Nová díla na e-shopu NADĚJE

Projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE se rozrostl o další litografie a digitální grafické tisky.

 

Znovu zde najdete ve třech verzích litografie Laboratoř Michala Škapy, která byla v září okamžitě vyprodaná. Pokud na ni máte zálusk, moc neváhejte! Přibyly také tři skvělé litografie od Chaozzline. Jednu z naší nabídky už znáte, dvě nabízíme úplně nově. Je zde také poslední dostupná grafika od Davida Strauzze, kanadského street artového umělce s českými kořeny, který je známý nejen svými muraly. Jsme rádi, že se do projektu zapojil i Matěj Olmer. Jeho litografii „Magic Signature“ jsme měli na e-shopu už 2x a vždy byla hned pryč.   

 

Projekt nabízí také signované autorské digitální tisky, které se staly podkladem pro charitativní kalendář ART 2024, který pokřtíme 4. 12. od 18 hodin v Rock Café na Národní třídě. Graffiti vznikly v dubnu tohoto roku na Orionce Graffiti Wall v rámci akce „Malování pro NADĚJI“. Nově na e-shopu můžete například najít i digitální tisk „Graffiti motiv 2023“ od Ondřeje Vyhnánka aka X-Dog. Znovu nabízíme i tisky, které byly v první vlně téměř hned vyprodané, tím je třeba Slon od street artisty Pavla Císařovského.

Tímto děkujeme všem zapojeným umělcům, kteří se rozhodli originálním způsobem podpořit dobrou věc a také děkujeme Jirkovi Šourkovi za nápad, jehož jedinečnost už přinesla nemalou částku na podporu lidí bez domova v Praze. Jeho grafiku a litografii na našem e- shopu najedete také.   

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice 

 

Nákupem litografií a tisků přispějete na nákup zimního oblečení a bot pro lidi bez domova prostřednictvím naší tradiční zimní kampaně Darujte nohy v teple.  

https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple 

 

Děkujeme. 


Méně...
 
Sbírka potravin dopadla skvěle

Sbírka potravin dopadla skvěle

15.11.23

Rekordních 6.280 kg potravin a drogerie se vybralo při sobotní Sbírce potravin, které je NADĚJE partnerem, a které jsme se zúčastnili už tradičně v Globusu na Zličíně...


Více...
 
Sbírka potravin dopadla skvěle

Rekordních 6.280 kg potravin a drogerie se vybralo při sobotní Sbírce potravin, které je NADĚJE partnerem, a které jsme se zúčastnili už tradičně v Globusu na Zličíně. Tento výtěžek je, přes ne příliš příznivou ekonomickou situaci, jednoduše skvělý. 

 

Děkujeme vám všem, štědrým lidem, kteří jste do sbírky přispěli. Velké poděkování také patří našim báječným dobrovolníkům, zaměstnancům, ale také vedení a zaměstnancům Globusu na Zličíně za přípravu, vybavení, občerstvení a výbornou spolupráci.  

 

V našem skladu už máme roztříděno a co nevidět začneme potraviny a drogerii distribuovat po našich službách tak, aby se co nejdříve dostaly k lidem bez domova.        

 

Ještě jednou děkujeme a už teď se těšíme na další kolo Sbírky. 


Méně...
 
Darujte nohy v teple lidem bez domova

Darujte nohy v teple lidem bez domova

14.11.23

Právě dnes spouštíme naši tradiční zimní kampaň Darujte nohy v teple. I letos můžeme společně pomoci lidem v nouzi přečkat zimu. Díky vašemu příspěvku můžeme nakoupit teplé oblečení a boty...


Více...
 
Darujte nohy v teple lidem bez domova

Právě dnes spouštíme naši tradiční zimní kampaň Darujte nohy v teple. I letos můžeme společně pomoci lidem v nouzi přečkat zimu. Díky vašemu příspěvku můžeme nakoupit teplé oblečení a boty, které naši sociální pracovníci a pracovnice přímo v terénu a denních centrech předají potřebným lidem bez domova. 

 

Naším cílem je získat minimálně 250.000 Kč a zajistit alespoň 100 lidem bez domova kompletní výbavu na zimu. 

 

Během posledních pěti let jsme díky úspěchu projektu Darujte nohy v teple poskytli boty a oblečení za neuvěřitelných 1.124.398 Kč. 

 

Darovat je možné na https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple nebo na webu https://www.darujtenohyvteple.cz/.

 

Děkujeme.


Méně...
 
Sbírka potravin už zítra

Sbírka potravin už zítra

10.11.23

Už zítra proběhne celostátní Sbírka potravin. Nezapomeňte, že nás najdete od osmi hodin v Globusu na Zličíně. Všechny vybrané potraviny a drogerie pomůžou lidem bez domova...


Více...
 
Sbírka potravin už zítra

Už zítra proběhne celostátní Sbírka potravin. Nezapomeňte, že nás najdete od osmi hodin v Globusu na Zličíně. Všechny vybrané potraviny a drogerie pomůžou lidem bez domova, o které se v rámci našich služeb staráme. Ať už to budou sardinky, olej, špagety, mléko nebo třeba prací prášek, vše využijeme. Na letáku, který na místě obdržíte od našich dobrovolníků, najdete seznam doporučeného zboží.  

 

A my už se těšíme na každého z Vás, který se zítra rozhodne do Sbírky potravin přispět. 

 

Zapojit se případně můžete i online. V partnerských online obchodech můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank. Online sbírka probíhá od 7. do 21. listopadu 2023. 

 

Seznam zapojených prodejen najdete zde – https://www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit


Méně...