Praha

 
 

COVID 19 - OPATŘENÍ VE SLUŽBÁCH POBOČKY PRAHA

Aktualizováno 27.7.2021 

 

1. Při vstupu do objektů Naděje je povinnost úžívat respirátor.

2. Dodržujte minimální odstup 2 metry.

3. Dodržujte hygienu a dezinfekci rukou.

4. Výdeje stravy a mobilní sociální služba probíhá bez omezení.

5. Všechny služby jsou poskytovány bez omezení.NOVÉ

6. Ordinace U Bulhara NEPROVÁDÍ VEŘEJNÉ TESTOVÁNÍ na Covid-19.

7. Ordinace U Bulhara PROVÁDÍ OČKOVÁNÍ proti Covid-19. Více informací poskytne ordinace.   

  

 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Mezinárodní výměna zkušeností

Mezinárodní výměna zkušeností

02.07.21

V našem azylovém domě pro handicapované a staré lidi bez domova v Záběhlicích bylo ve středu nezvykle živo.


Více...
 
Mezinárodní výměna zkušeností

V našem azylovém domě pro handicapované a staré lidi bez domova v Záběhlicích bylo ve středu nezvykle živo. Proběhlo tu totiž setkání s polskou organizací RONDO Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego ze Zielone Góry. Za naši pobočku se zúčastnil Aleš Strnad (vedoucí terénního programu), Dan Svoboda (oblastní ředitel), Luboš Turzík (metodik), Lukáš Novotný (vedoucí azylového domu) a Jan Vaněček (ústřední ředitel). Za pomoci překladatelky jsme se navzájem obohacovali o naše zkušenosti s prací s lidmi bez domova. Následně jsme byli i my ze strany organizace RONDO pozváni do Polska. Bylo to velmi příjemné a plodné odpoledne. Děkujeme a těšíme se na viděnou třeba právě v Zielone Góre.

 


Méně...
 
Razítka od Megaflexu usnadňují naši cestu

Razítka od Megaflexu usnadňují naši cestu

23.06.21

Naše pomoc lidem bez domova zahrnuje kromě přímé péče i nezbytnou administrativu a kancelářské povinnosti.


Více...
 
Razítka od Megaflexu usnadňují naši cestu

Naše pomoc lidem bez domova zahrnuje kromě přímé péče i nezbytnou administrativu a kancelářské povinnosti. Při tom je nepostradatelné různé vybavení a pomůcky. Srdečně proto děkujeme společnosti MEGAFLEX spol. s r.o., že nás v našem úsilí už 20 let podporuje a vyrábí nám a věnuje razítka - středisková s adresami, jmenovky, datumovky, razítka potřebná ke zdravotní i účetní činnosti - celé strojky, nebo jen komponenty, inkoustové polštářky a štočky.

S takovým zajištěním nám jde práce vesele od ruky. 


Méně...
 
Popřáli jste nám k narozeninám a podpořili léčbu lidí bez domova

Popřáli jste nám k narozeninám a podpořili léčbu lidí bez domova

22.06.21

Mnohokrát vám děkujeme za podporu a hezká přání, kterými jste nás obdarovali ve výzvě Popřej pražské NADĚJI.


Více...
 
Popřáli jste nám k narozeninám a podpořili léčbu lidí bez domova

Mnohokrát vám děkujeme za podporu a hezká přání, kterými jste nás obdarovali ve výzvě Popřej pražské NADĚJI. Celkový výtěžek je 14 300 Kč. Celou částku použijeme v naší ordinaci, a to konkrétně na nákup speciálního obvazového materiálu na vlhké hojení ran. Ošetřování a převazy různých ran a onemocnění kůže jsou jedny z nejčastějších zdravotních problémů, se kterými lidé bez domova za našimi sestřičkami a lékaři přicházejí. Jsme rádi, že si díky vám můžeme udělat zásobu.


Méně...
 
Ke 30. narozeninám přeje Daniel Svoboda

Ke 30. narozeninám přeje Daniel Svoboda

Děkujeme

21.06.21

Poslední přání a zároveň poděkování za všechny předchozí gratulace uslyšíme z úst našeho oblastního ředitele Dana Svobody.


Více...
 
Ke 30. narozeninám přeje Daniel Svoboda

Poslední přání a zároveň poděkování za všechny předchozí gratulace uslyšíme z úst našeho oblastního ředitele Dana Svobody. "Ve videích zaznělo mnoho povzbudivého. Přáli jste nám dobré financování, přízeň veřejnosti, úspěchy, Boží požehnání a také to, ať jdeme po té správné cestě. Co mě zvláště zaujalo, že snad každý gratulant zmínil jednu velkou devízu, kterou NADĚJE má, a to jsou lidé, kteří v ní pracovali nebo pracují. Lidé NADĚJE." A s tím se nedá nesouhlasit!

 

Děkujeme za upřímná a hezká slova Vás všech, kteří jste se do gratulací zapojili. Moc si Vaší přízně a podpory vážíme.

 

Pokud vám nějaké přání uniklo, všech jedenáct můžete zhlédnout na našem YouTube kanálu

https://www.youtube.com/channel/UChP-b_1H0iEk2liAD6RLshA/featured

 

Děkujeme, že jste v tom s námi. Už 30 let‼

https://www.darujme.cz/projekt/1060


Méně...
 
Mýty a fakta

Mýty a fakta

18.06.21

„Strategie přežití, zajišťování si potřebných zdrojů, hlídání si místa přespávání, absence plnohodnotného spánku, plnohodnotné stravy, odolávání povětrnostním podmínkám, to vše stojí spoustu sil, energie a námahy.


Více...
 
Mýty a fakta

„Strategie přežití, zajišťování si potřebných zdrojů, hlídání si místa přespávání, absence plnohodnotného spánku, plnohodnotné stravy, odolávání povětrnostním podmínkám, to vše stojí spoustu sil, energie a námahy. V tomto ohledu bych o lenosti vskutku nehovořil. Je-li tímto tvrzením myšleno, že jsou lidé bez domova líní k realizaci změny, jako například omezení nadužívání alkoholu, nástup do zaměstnání, získání ubytování, zájmu o své zdraví apod., tak je nutné ho vztáhnout vždy ke konkrétnímu člověku, a to v daném čase a v aktuální situaci. Ano, může se nám jevit, že dotyčný odmítá cokoliv, nevidí žádné řešení a východisko ze své situace, trpí absolutní ztrátou motivace. Je však uvedený stav leností, nebo totálním rozkladem osobnosti člověka? Následně nepracujeme s problémem lenosti, ale s hledáním možností, motivace, smyslu další etapy života, s hledáním bezpečí, jistoty a vytváření nových vztahů a sociálních vazeb.

Uvedené však nevytváří pomáhající sociální pracovník, ale člověk bez domova sám. Pomáhající pracovník je nástrojem a podporou. Úsilí, vytrvalost, odhodlanost však musí realizovat každý sám. Někdo zvládne více, někdo méně, každopádně, pokud by uvedené tvrzení o lenosti bylo pravdivé, tak by to znamenalo, že bezdomovec vždy zůstane bezdomovcem, což ze své praxe musím odmítnout.“

 

Aleš Strnad, vedoucí terénního programu


Méně...
 
NEJDŘÍV STŘECHA – projekt, který lidé bez domova potřebují

NEJDŘÍV STŘECHA – projekt, který lidé bez domova potřebují

17.06.21

Tomáš (21 let) a jeho kamarád Libor (19 let) od mala vyrůstali v dětských domovech, k rodinám se vracet nemohli, jelikož je téměř neznali.


Více...
 
NEJDŘÍV STŘECHA – projekt, který lidé bez domova potřebují

Tomáš (21 let) a jeho kamarád Libor (19 let) od mala vyrůstali v dětských domovech, k rodinám se vracet nemohli, jelikož je téměř neznali. Poté, co byli propuštěni z ústavní výchovy, přicestovali z Ostravy do Prahy za prací, kterou se jim však bez zázemí nepodařilo najít, oba navíc měli v Ostravě závazky (domluveného lékaře, návštěvu na ÚP).

 

Vyhledali proto denní centrum, kam přišli vyčerpaní a unavení po několika dnech spaní venku, kdy neměli na řešení své situace ani sílu ani náladu. Zde získali jídlo, sprchu a byli ubytováni v rámci projektu Nejdřív střecha na jednu noc.

 

Poté se jim podařilo získat zpáteční lístky do Ostravy, aby si mohli zařídit potřebné záležitosti. Oba jsou tak příkladem toho, že i jedna noc může pomoci se vzchopit a usnadnit řešení problematické situace.

 

To, že je venku 30 stupňů, neznamená, že lidé bez domova nepotřebují ubytování nebo nocleh. Pomoci může každý https://www.nejdrivstrecha.cz/

 

 

Projekt administruje Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové


Méně...