Praha

 
 

Daruj koupelnu ženám bez domova

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Děkujeme společnosti Mattoni za dar

15.05.23

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově...


Více...
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově to občas žije tak, že se nestačíme divit. 

 

Děkujeme firmě Mattoni za dodávku pramenitých a minerálních vod. Se stále teplejším počasí to bude pro naše chlapy fajn osvěžení. Magnesia jim se svým přísunem hořčíku může podpořit psychiku a třeba i o něco snížit únavu a vyčerpání.

 

Dar od společnosti Mattoni


Méně...
 
Den matek

Den matek

14.05.23

Dnes je Den matek. Myslíme na všechny ty, které jsou bez domova, které se trápí pocitem viny, selhání...


Více...
 
Den matek

Dnes je Den matek. Myslíme na všechny ty, které jsou bez domova, které se trápí pocitem viny, selhání a které trpí posttraumatickou stresovou poruchou nebo jiným duševním onemocněním.

 

Myslíme na všechny ty, které dnes nemohou být se svými dětmi, protože nemají střechu nad hlavou nebo žijí v nuzných podmínkách.

 

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Slavíme Mezinárodní den sester

Slavíme Mezinárodní den sester

12.05.23

„V ordinaci NADĚJE pracuji více než jeden rok. Tato práce mě neskutečně baví a naplňuje...


Více...
 
Slavíme Mezinárodní den sester

Před rokem do naší ordinace v denním centru U Bulhara nastoupila zdravotní sestřička Karolína Černotová (vlevo), která k příležitosti Mezinárodního dne zdravotních sester napsal pár slov.

 

„V ordinaci NADĚJE pracuji více než jeden rok. Tato práce mě neskutečně baví a naplňuje. Naši pacienti jsou velmi rozmanití. Práce a celková komunikace s nimi je častokrát náročná, ale ne nezvladatelná. Největší satisfakcí pro mě jsou zhojené defekty, které zde ošetřujeme či následná proměna těch, kteří abstinují a snaží se tento stav udržet:“ 

 

A my bychom rádi všem sestřičkám, nejen těm našim, poděkovali za jejich práci, obětavost a empatii, se kterou každý den pečují o své pacienty. Víme, že je to práce náročná a vyžaduje hodně fyzické i psychické síly, ale věříme, že pro každou sestřičku je její práce poslání a dělá ji tak, jak nejlépe dokáže.  

 

Děkujeme! 


Méně...
 
Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

11.05.23

Osud pana Milana chytil za srdce paní Martinu, která se rozhodla udělat mu radost. Od pana Milana jsme zjistili, že by si přál...


Více...
 
Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

Příběh pana Milana od nás možná už znáte. Celý život pracoval na stavbách jako zedník a jeřábník. Teď už je v důchodu, ze kterého ale nezvládá platit vlastní bydlení, a proto bydlí v našem žižkovském azylovém domě. Také ho trápí chatrné zdraví a otevřená rána na noze.

 

Osud pana Milana chytil za srdce paní Martinu, která se rozhodla udělat mu radost. Od pana Milana jsme zjistili, že by si přál hodinky. Paní Martina ještě navrch přidala dva velké štrůdly, chlebíčky a mezi svými přáteli vybrala 1.900 Kč, které mu pomohou zaplatit poplatky za léky.

 

Paní Martině i jejím přátelům ze srdce děkujeme. Moc nás těší, že ji osud, pro ni neznámého, člověka bez domova nebyl lhostejný. Pomoc druhým a udělat radost je prostě jedna z nejkrásnějších věcí na světě. 

 

Předání hodinek panu Milanovi


Méně...
 
Děkujeme hotelu Four Season za podporu

Děkujeme hotelu Four Season za podporu

10.05.23

Hotel Four Season a jeho zaměstnanci jsou našimi dárci už řadu let...


Více...
 
Děkujeme hotelu Four Season za podporu

Hotel Four Season a jeho zaměstnanci jsou našimi dárci už řadu let a my si jejich podpory moc vážíme.

 

Tentokrát náš sklad v Emauzích zaplnili nejen ložním prádlem, které je v našich azylových domech a noclehárnách žádaným artiklem, ale také mýdly, fény, varnými konvicemi nebo rádii s budíky. 

 

Tohle všechno nad míru využijí muži a ženy ubytovaní v našich azylových domech na Žižkově, ve Vršovicích, v Záběhlicích nebo také v Radotíně.  

 

Ještě jednou děkujeme, že opakovaně myslíte na lidi bez domova v našich službách.

 

Dar z hotelu Four Season


Méně...
 
Oslava 10. narozenin Klubovny se povedla

Oslava 10. narozenin Klubovny se povedla

09.05.23

Irča, Klára a Wendy - to jsou naše tři milé kolegyně z azylového domu pro ženy ve Vršovicích, které se v neděli zúčastnily...


Více...
 
Oslava 10. narozenin Klubovny se povedla

Irča, Klára a Wendy - to jsou naše tři milé kolegyně z azylového domu pro ženy ve Vršovicích, které se v neděli zúčastnily oslav 10. narozenin Klubovny v Cross Clubu.

 

Nejen že si poslechly to nejlepší z domácího coru, punkrocku, indie a rapu, ale také v informačním stánku zodpovídaly všetečné dotazy týkající se našich služeb pro lidi bez domova.  

 

Děkujeme za příležitost být součástí něčeho takového a reprezentovat naši pražskou NADĚJI na ojedinělém místě. Klubovně přejeme dalších minimálně deset spokojených hudebních let.

 

Slavili jsme narozeniny s Klubovnou


Méně...