Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Sháníme spodní prádlo do denního centra

Sháníme spodní prádlo do denního centra

26.04.24

V současné době se naše denní centrum U Bulhara potýká s akutním nedostatkem pánského spodního prádla...


Více...
 
Sháníme spodní prádlo do denního centra

V současné době se naše denní centrum U Bulhara potýká s akutním nedostatkem pánského spodního prádla. Nepohrdneme trenkami, boxerkami ani ponožkami. Naše zásoby ze zimy jsou už vyčerpány. Přinést uvedené spodní prádlo je možné kdykoliv v provozní době centra, tzn. od 8.30 do 19.00, na adresu U Bulhara 46, Praha 2. Za každý kus budeme vděční. Děkujeme!


Méně...
 
Sdílení dobré praxe při práci s mladými lidmi

Sdílení dobré praxe při práci s mladými lidmi

25.04.24

Tento měsíc jsme se setkali s kolegy a kolegyněmi z terénního programu Progressive a streetworku Beztíže...


Více...
 
Sdílení dobré praxe při práci s mladými lidmi

Tento měsíc jsme se setkali s kolegy a kolegyněmi z terénního programu Progressive a streetworku Beztíže, kde jsme společně probírali specifika práce s mladými klienty. Spojení terénního programu pro uživatele návykových látek, streetworku pro ohroženou mládež a zároveň nás, jakožto pracovníků nízkoprahového denního centra pro mladé lidi bez domova, bylo velmi přínosné.

 

Sdílení dobré praxe může službu vždy pozvednout a zaměstnanci se mohou vzájemně inspirovat novými nápady nebo přístupy. Za takové setkání moc děkujeme a těšíme se na další.

 

Text: Míša Bejblová, vedoucí denního centra Bolzanova pro lidi bez domova ve věku 18 – 26 let


Méně...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Příběhy z denního centra Bolzanova

23.04.24

Dominika naše denní centrum pro mladé lidi bez domova vyhledala loni v létě po smrti svých rodičů. Občasně se stýkala pouze s babičkou...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Dominika naše denní centrum pro mladé lidi bez domova vyhledala loni v létě po smrti svých rodičů. Občasně se stýkala pouze s babičkou, ale u té bydlet nemohla. V Praze přebývala po squatech a také začala užívat drogy, díky kterým mohla uniknout z reálného světa. Velmi ji tížilo to, že má patnáctiměsíčního syna, který je v současné době v pěstounské péči.

 

K nám do denního centra Dominika docházela pravidelně a spolupracovala s naší sociální pracovnicí, která jí nabízela ubytování v azylovém domě, to ale odmítala. Pak se dokonce na nějakou dobu „odmlčela“ a přestala k nám docházet.  

 

Když se Dominika v našem denním centru znovu objevila, vypadala mnohem lépe. Byla na detoxu, který jí pomohl přemýšlet nad svým životem s čistou hlavou. V současné době bydlí u kamarádky a začala pracovat v bývalém zaměstnání jako pekařka. Její velkou motivací je získat svého syna zpět do péče.

 

Držte Dominice palce spolu s námi!

 

To je jeden z příběhů našeho unikátního denního centra Bolzanova, kde poskytujeme podporu lidem od 18 do 26 let, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou. To nyní můžete podpořit také v naší nové kampani „Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova“. Děkujeme.

 

https://www.darujme.cz/projekt/1209403

 

Foto: ilustrační


Méně...
 
Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

22.04.24

Jaký je současný stav bezdomovectví a péče o lidi bez domova v Praze? Jak se situace vyvíjela a kam se nyní posouvá? A kde brát inspiraci? Jaké je poslání pobočky NADĚJE v Praze...


Více...
 
Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

Jaký je současný stav bezdomovectví a péče o lidi bez domova v Praze? Jak se situace vyvíjela a kam se nyní posouvá? A kde brát inspiraci? Jaké je poslání pobočky NADĚJE v Praze a Místní místním? O těchto a dalších otázkách se bude zítra od 19 hodin v Galerii VI PER debatovat s Ester Pacltovou, zakladatelkou a ředitelkou naši velmi blízké organizace Místní místním, a vedoucím našich sociálních služeb Alešem Strnadem.

 

Ester má zkušenosti z práce s lidmi bez domova z různých neziskových organizací, pracovala na MPSV a v zahraničí se zabývala s tématikou migrace. S Místní místním roku 2023 vydala publikaci Bez Předsudků.

 

Aleš se problematikou bezdomovectví zabývá od roku 2000. Je spoluautorem knihy Bezdomovectví v kontextu ambulantních sociálních služeb. Osvětovou a přednáškovou činnost na téma bezdomovectví vnímá jako prospěšné, důležité a nezbytné.

 

Diskuse je součástí doprovodného programu výstavy „Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem“ a my vás na ni srdečně zveme.

 

Více o výstavě: https://www.facebook.com/events/702902615342966/?ref=newsfeed

 

Info o zítřejší diskuzi také na FB události: https://www.facebook.com/events/1144966446617659?ref=newsfeed


Méně...
 
Výsledek jarního kola Sbírky potravin

Výsledek jarního kola Sbírky potravin

18.04.24

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie. Děkujeme vám všem...


Více...
 
Výsledek jarního kola Sbírky potravin

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie.


Děkujeme vám všem, štědrým lidem, kteří jste do sbírky přispěli. Velké poděkování také patří našim skvělým dobrovolníkům, zaměstnancům, ale také vedení a zaměstnancům Globusu za přípravu, vybavení a celkově výbornou, a hlavně dlouhodobou spolupráci.


V našem skladu už máme roztříděno a co nevidět začneme potraviny a drogerii distribuovat po našich službách tak, aby se co nejdříve dostaly k lidem bez domova.

 

Ještě jednou děkujeme a už teď se těšíme na podzimní kolo Sbírky.


Méně...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

16.04.24

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního denního centra, ve kterém pomáháme lidem ve věku od 18 do 26 let. Konkrétně potřebujeme vyměnit podlahu v celém zařízení.

 

Mladí lidé bez domova jsou specifickou skupinou, se kterou je třeba pracovat trochu jiným způsobem. V denním centru Bolzanova jim poskytujeme nejen základní pomoc, ale snažíme se o vytvoření vztahu založeném na důvěře. Často pracujeme s motivací. Pro naše mladé klienty je těžké udržet si stabilní bydlení bez znalostí hospodaření s financemi a bez podpory rodiny. Nabízíme zde i pomoc formou socioterapeutických aktivit. Záměrem denního centra je vést mladé lidi k co největší soběstačnosti, motivovat je ke změně jejich životní situace a celkovému pohledu na život. 

 

Cílem kampaně Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova je vybrat 140 000 Kč. Právě na tuto částku je výměna podlahy v celém prostoru denního centra vyčíslena. Uvítáme jakýkoliv Váš příspěvek, který nám pomůže tento záměr uskutečnit. O výsledku a realizaci celého projektu Vás budeme rádi informovat.

 

Děkujeme, že společně s námi pomáháte lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život.

 

Odkaz na darování:

https://www.darujme.cz/projekt/1209403


Méně...