Praha

 
 

Daruj koupelnu ženám bez domova

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Slavíme narozeniny s Klubovnou

Slavíme narozeniny s Klubovnou

05.05.23

V neděli 7. května  od 14. hodin oslavíme 10. narozeniny s Klubovnou. Hudební medium a movement KLUBOVNA přichází s druhým ročníkem...


Více...
 
Slavíme narozeniny s Klubovnou

V neděli 7. května od14. hodin oslavíme 10. narozeniny s Klubovnou.

 

Hudební medium a movement KLUBOVNA přichází s druhým ročníkem vlastního festivalu, na kterém oslaví 10 let své existence. To nejlepší z domácího coru, punkrocku, indie a rapu na venkovní stagi pražského CrossClubu!

 

A my nebudeme chybět. Říkáte si, že to tu ještě nebylo? A ano, máte pravdu. Ale všechno je jednou poprvé a pro nás je čest a radost mít na této akci stánek. Je to další příležitost prezentovat naši práci ve prospěch lidí bez domova na neobvyklém a neotřelém místě.

 

Děkujeme Klubovně, že na nás myslí a že naše spolupráce „charitativní svařákem“ před dvěma lety před Rock Café neskončila.    

 

Více o akci: https://www.facebook.com/klubovnacm/ 


Méně...
 
Oranžové kontejnery Potex pomáhají

Oranžové kontejnery Potex pomáhají

03.05.23

Využíváte někdy oranžové kontejnery Potex na textil a obuv? V současné době můžete v celé ČR potkat více než 600 kontejnerů...


Více...
 
Oranžové kontejnery Potex pomáhají

Využíváte někdy oranžové kontejnery Potex na textil a obuv?

 

V současné době můžete v celé ČR potkat více než 600 těchto kontejnerů. Díky tomu, že do nich hodíte své vyřazené oblečení nebo boty, se skládce vyhne až 3.000 tun použitého textilu ročně. A to rozhodně není málo. Je to jednoduché a zároveň ekologické řešení, jak dostat vámi vyřazené kousky k těm, kteří je potřebují.

 

Pokud máte doma oblečení nebo boty, které už nenosíte, neváhejte a najděte si svůj nejbližší kontejner na https://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery.

 

Děkujeme firmě Potex za spolupráci, která funguje už mnoho let. Prostřednictvím jejich pomoci jsme mohli obléknout nejednoho člověka bez domova.

 

Oblečení z kontejnerů Potex


Méně...
 
Pomáháme lidem bez domova už 32 let

Pomáháme lidem bez domova už 32 let

01.05.23

Pomáháme lidem bez domova v Praze už 32 let! Dnes si připomínáme výročí pražské pobočky NADĚJE...


Více...
 
Pomáháme lidem bez domova už 32 let

Pomáháme lidem bez domova v Praze už 32 let!

 

Dnes si připomínáme výročí pražské pobočky NADĚJE. 32 let neúnavně pomáháme lidem, kterým se v životě něco pokazilo a skončili na ulici. Terén, tzn. ulice, parky a všelijaká zákoutí Prahy, ordinace, denní centra, noclehárny, azylové domy, tréninkové byty a sociální bydlení - na všech těchto místech naleznou lidé bez domova „azyl“, pochopení, pomoc a podporu. A my jsme hrdí na to, že všechny tyto služby poskytujeme už více jak tři dekády.

 

V loňském roce jsme podpořili 494 lidí bez domova. Denně jsme ubytovali 224 lidí a ošetřili 19 pacientů v ordinacích. O chod všech našich středisek se v Praze stará bezmála 140 zaměstnanců.

 

Děkujeme všem, kteří s námi byli a stále jsou. Ať už se jedná o zaměstnance, dárce, dobrovolníky, podporovatele nebo dlouholeté příznivce, všichni máte podíl na tom, že naše pražská NADĚJE dělá dobrou práci.


Méně...
 
Kalendář ART 2023 získal cenu

Kalendář ART 2023 získal cenu

28.04.23

S velkým potěšením jsme ve středu převzali cenu za Kalendář roku v kategorii Společenský přínos...


Více...
 
Kalendář ART 2023 získal cenu

S velkým potěšením jsme ve středu převzali cenu za Kalendář roku v kategorii Společenský přínos – podpora sociální a společenské role.

 

Jsme rádi, že i v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo a je součástí našich domovů i kanceláří. Kalendář má obrovskou sílu. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi silnou formou prezentace. Za kalendářem ART 2023 stojí fotograf Jiří Šourek, který ho vytvořil speciálně pro naši zimní kampaň Darujte nohy v teple a my jsme moc rádi, že organizátoři soutěže „Kalendáře roku“ jeho práci ocenili. 

 

Děkujeme Gábině Podzemské, vedoucí denního centra U Bulhara, která cenu převzala a moc gratulujeme Jirkovi, který se na předání nemohl dostavit. Díky patří taky Vám všem, kteří jste si kalendář koupili a přispěli tím na nákup zimního oblečení a bot pro lidi bez domova v naší pražské pobočce. 

 

A my se těšíme na další kalendář ART 2024, který už se začal rýsovat.

 

Předání ceny za Kalendář roku

 

Kalendář ART 2023


Méně...
 
Jarní Sbírka potravin se povedla

Jarní Sbírka potravin se povedla

26.04.23

Doufali jsme v rekordní jarní sbírku potravin, a tou se ta letošní stala s výsledkem 4.389 kg potravin a drogerie...


Více...
 
Jarní Sbírka potravin se povedla

Doufali jsme v rekordní jarní sbírku potravin, a tou se ta letošní stala s výsledkem 4.389 kg potravin a drogerie.

 

Přátelé, moc si vážíme Vaší podpory, v sobotu jste byli opravdu štědří. Vybrané poputuje lidem přežívajícím na ulici, ale také ubytovaným v noclehárnách nebo azylových domech.     

 

Chceme poděkovat také všem dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří neváhali pomoci ve svém volném čase. Bez Vás by to nešlo. Každá přiložená ruka k dílu se počítá a každé vybrané kilo potravin nebo drogerie pomáhá.

 

Děkujeme a uvidíme se při podzimním kole Sbírky potravin.

 

Jarní Sbírka potravin

 

Jarní Sbírka potravin

 

Jarní Sbírka potravin


Méně...
 
Malování pro NADĚJI

Malování pro NADĚJI

24.04.23

V sobotu proběhlo Malování pro NADĚJI na Orionce Graffiti Wall, které se stane základem pro každoroční charitativní kalendář ART...


Více...
 
Malování pro NADĚJI

V sobotu proběhlo Malování pro NADĚJI na Orionce Graffiti Wall, které se stane základem pro každoroční charitativní kalendář ART, který pokřtíme na konci roku.

 

Děkujeme Jirkovi Šourkovi, fotografovi a “nejstaršímu sprejerovi ve hře”, jak ho nazvali ze značkové prodejny Molotow Praha, který stojí za celou akcí.

 

Děkujeme také všem streetartovým umělcům, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc ve prospěch lidí bez domova.

 

Už teď se těšíme na podobu nového kalendáře.

 

Malování pro NADĚJI

 

Malování pro NADĚJI


Méně...