Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

18.11.23

Máte doma outdoorové vybavení, které už nevyužijete? Válí se vám doma roky nepoužívaný stan, spacák nebo karimatka a chcete udělat dobrou věc? Zastavte se v prodejně 4camping...


Více...
 
4camping pořádá sbírku outdoorového vybavení pro lidi v nouzi

Máte doma outdoorové vybavení, které už nevyužijete? Válí se vám doma roky nepoužívaný stan, spacák nebo karimatka a chcete udělat dobrou věc? Zastavte se v prodejně 4camping, ať už vyzvednout si zboží nebo jen pozdravit, a vezměte s sebou i nepoužívané vybavení, které nyní můžete darovat lidem v nouzi na jakékoliv výdejně 4camping nejen v Praze, ale po celé ČR.

 

Sbírka trvá do 26.11. 2023. 

 

Naši kolegové a kolegyně z terénu moc rádi předají vaše darované outdoorové vybavení lidem bez domova, kteří žijí bez střechy nad hlavou. A vězte, že s klesajícími teplotami to více než ocení.  

 

Moc děkujeme zaměstnancům 4camping.cz, kteří sbírku uspořádali nejdříve mezi sebou a nyní se ji rozhodli rozšířit i mezi své zákazníky. Moc si vážíme vaší iniciativy a toho, že myslíte na lidi bez domova.  

 

Více informací najdete také na webu:

https://www.4camping.cz/.../udelejte-radost-sobe-i-druhym/ 

 

Nebo v rámci výzvy na Giving Tuesday

https://www.givingtuesday.cz/sbirka-stanu-spacaku-a-karimatek-s-4camping 


Méně...
 
Nová díla na e-shopu NADĚJE

Nová díla na e-shopu NADĚJE

16.11.23

Projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE se rozrostl o další litografie a digitální grafické tisky. Znovu zde najdete ve třech verzích litografie Laboratoř Michala Škapy...


Více...
 
Nová díla na e-shopu NADĚJE

Projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE se rozrostl o další litografie a digitální grafické tisky.

 

Znovu zde najdete ve třech verzích litografie Laboratoř Michala Škapy, která byla v září okamžitě vyprodaná. Pokud na ni máte zálusk, moc neváhejte! Přibyly také tři skvělé litografie od Chaozzline. Jednu z naší nabídky už znáte, dvě nabízíme úplně nově. Je zde také poslední dostupná grafika od Davida Strauzze, kanadského street artového umělce s českými kořeny, který je známý nejen svými muraly. Jsme rádi, že se do projektu zapojil i Matěj Olmer. Jeho litografii „Magic Signature“ jsme měli na e-shopu už 2x a vždy byla hned pryč.   

 

Projekt nabízí také signované autorské digitální tisky, které se staly podkladem pro charitativní kalendář ART 2024, který pokřtíme 4. 12. od 18 hodin v Rock Café na Národní třídě. Graffiti vznikly v dubnu tohoto roku na Orionce Graffiti Wall v rámci akce „Malování pro NADĚJI“. Nově na e-shopu můžete například najít i digitální tisk „Graffiti motiv 2023“ od Ondřeje Vyhnánka aka X-Dog. Znovu nabízíme i tisky, které byly v první vlně téměř hned vyprodané, tím je třeba Slon od street artisty Pavla Císařovského.

Tímto děkujeme všem zapojeným umělcům, kteří se rozhodli originálním způsobem podpořit dobrou věc a také děkujeme Jirkovi Šourkovi za nápad, jehož jedinečnost už přinesla nemalou částku na podporu lidí bez domova v Praze. Jeho grafiku a litografii na našem e- shopu najedete také.   

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice 

 

Nákupem litografií a tisků přispějete na nákup zimního oblečení a bot pro lidi bez domova prostřednictvím naší tradiční zimní kampaně Darujte nohy v teple.  

https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple 

 

Děkujeme. 


Méně...
 
Sbírka potravin dopadla skvěle

Sbírka potravin dopadla skvěle

15.11.23

Rekordních 6.280 kg potravin a drogerie se vybralo při sobotní Sbírce potravin, které je NADĚJE partnerem, a které jsme se zúčastnili už tradičně v Globusu na Zličíně...


Více...
 
Sbírka potravin dopadla skvěle

Rekordních 6.280 kg potravin a drogerie se vybralo při sobotní Sbírce potravin, které je NADĚJE partnerem, a které jsme se zúčastnili už tradičně v Globusu na Zličíně. Tento výtěžek je, přes ne příliš příznivou ekonomickou situaci, jednoduše skvělý. 

 

Děkujeme vám všem, štědrým lidem, kteří jste do sbírky přispěli. Velké poděkování také patří našim báječným dobrovolníkům, zaměstnancům, ale také vedení a zaměstnancům Globusu na Zličíně za přípravu, vybavení, občerstvení a výbornou spolupráci.  

 

V našem skladu už máme roztříděno a co nevidět začneme potraviny a drogerii distribuovat po našich službách tak, aby se co nejdříve dostaly k lidem bez domova.        

 

Ještě jednou děkujeme a už teď se těšíme na další kolo Sbírky. 


Méně...
 
Darujte nohy v teple lidem bez domova

Darujte nohy v teple lidem bez domova

14.11.23

Právě dnes spouštíme naši tradiční zimní kampaň Darujte nohy v teple. I letos můžeme společně pomoci lidem v nouzi přečkat zimu. Díky vašemu příspěvku můžeme nakoupit teplé oblečení a boty...


Více...
 
Darujte nohy v teple lidem bez domova

Právě dnes spouštíme naši tradiční zimní kampaň Darujte nohy v teple. I letos můžeme společně pomoci lidem v nouzi přečkat zimu. Díky vašemu příspěvku můžeme nakoupit teplé oblečení a boty, které naši sociální pracovníci a pracovnice přímo v terénu a denních centrech předají potřebným lidem bez domova. 

 

Naším cílem je získat minimálně 250.000 Kč a zajistit alespoň 100 lidem bez domova kompletní výbavu na zimu. 

 

Během posledních pěti let jsme díky úspěchu projektu Darujte nohy v teple poskytli boty a oblečení za neuvěřitelných 1.124.398 Kč. 

 

Darovat je možné na https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple nebo na webu https://www.darujtenohyvteple.cz/.

 

Děkujeme.


Méně...
 
Sbírka potravin už zítra

Sbírka potravin už zítra

10.11.23

Už zítra proběhne celostátní Sbírka potravin. Nezapomeňte, že nás najdete od osmi hodin v Globusu na Zličíně. Všechny vybrané potraviny a drogerie pomůžou lidem bez domova...


Více...
 
Sbírka potravin už zítra

Už zítra proběhne celostátní Sbírka potravin. Nezapomeňte, že nás najdete od osmi hodin v Globusu na Zličíně. Všechny vybrané potraviny a drogerie pomůžou lidem bez domova, o které se v rámci našich služeb staráme. Ať už to budou sardinky, olej, špagety, mléko nebo třeba prací prášek, vše využijeme. Na letáku, který na místě obdržíte od našich dobrovolníků, najdete seznam doporučeného zboží.  

 

A my už se těšíme na každého z Vás, který se zítra rozhodne do Sbírky potravin přispět. 

 

Zapojit se případně můžete i online. V partnerských online obchodech můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank. Online sbírka probíhá od 7. do 21. listopadu 2023. 

 

Seznam zapojených prodejen najdete zde – https://www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit


Méně...
 
Křest charitativního kalendáře ART 2024

Křest charitativního kalendáře ART 2024

09.11.23

Zveme Vás na křest nového charitativního kalendáře ART 2024, který proběhne 4.12. od 18 hodin v Rock Café na Národní třídě...


Více...
 
Křest charitativního kalendáře ART 2024

Zveme Vás na křest nového charitativního kalendáře ART 2024, který proběhne 4.12. od 18 hodin v Rock Café na Národní třídě. Kalendář je sestaven z výběru děl graffiti umělců, kteří se v květnu tohoto roku zúčastnili akce „Malování pro NADĚJI“ na Orionce v Praze Modřanech.  

 

Najdete zde tvorbu z dílny Michala Škapa aka Tron, Ondřej Vyhnánek aka X Dog, Wona Wena, Pavel Císařovský, Dian, David Strauzz, Caer 8th, Hmota, Blazer, Blam, Jiří 231, Poet 213.      

 

Současně s křestem proběhne také vernisáž výstavy „Malování pro NADĚJI“, k dispozici budou tisky graffiti a fotky všech zainteresovaných umělců, kteří k dobré věci přispěli svým umem. Nebude chybět tombola, kalendář si budete moci koupit přímo na místě. Zkrátka se můžete těšit na příjemně strávený večer v dobré společnosti. 

 

Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován kampani „Darujte nohy v teple“, kterou spustíme už příští týden a prostřednictvím, které nakoupíme zimní oblečení pro lidi bez domova v Praze.   

 

Sledujte naši facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/373926831857183?ref=newsfeed

 

Děkujeme Jiřímu Šourkovi, který pro nás kalendář každý rok sestavuje, svou tvorbou se na něm podílí a který nás už řadu let velkoryse podporuje.   

 

Kalendář vznikl za podpory Galerie Kodl a Rock Café Praha. 


Méně...