Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Pomozte lidem bez domova s novým začátkem

Pomozte lidem bez domova s novým začátkem

Na nákupu v Tesco je podpořte svým žetonem

12.07.22

V tomto týdnu začalo hlasování v prodejnách Tesco v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáháme. 


Více...
 
Pomozte lidem bez domova s novým začátkem

V tomto týdnu začalo hlasování v prodejnách Tesco v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Nákupem v určitých obchodech Tesco Česko můžete do 7. srpna podpořit lidi, kteří se dokázali zvednout ze života na ulici a s pomocí našich sociálních pracovníků získat k užívání tréninkový byt. Za každý nákup získáte žeton, kterým můžete hlasovat právě pro náš projekt "Nový začátek pro lidi bez domova".

 

A jak tím lidem, kteří žijí v tréninkových bytech, pomůžete? Pokud získáme pro náš projekt nejvíc hlasů, budeme moci zakoupit lednice a pračky, které poskytneme do těchto bytů potřebným lidem.

 

Hlasovací žeton za nákup obdržíte v těchto prodejnách v Praze:

Hypermarket Tesco Nový Smíchov

Tesco Expres Arbesovo náměstí

Tesco Expres Svobodova


Děkujeme vám za podporu!

 


Méně...
 
NADĚJE Praha hledá ekonomku / ekonoma a další profese

NADĚJE Praha hledá ekonomku / ekonoma a další profese

08.07.22

Vyhlížíme nové kolegyně a kolegy.


Více...
 
NADĚJE Praha hledá ekonomku / ekonoma a další profese

Vyhlížíme nové kolegyně a kolegy.

V pražské pobočce NADĚJE máme nyní volných spoustu zajímavých pracovních pozic.

 

Ekonomka/ekonom oblasti Praha

https://nadeje.cz/.../dokum.../2022_Inzerat%20web_ekonom.pdf

Pracovníci v přímé péči s lidmi bez domova

https://nadeje.cz/_/volnaMista/index?pobocka=4

 

Zaujala vás některá z pracovních příležitostí? Pošlete e-mailem aktuální životopis a motivační dopis naší personalistce petra.svobodova@nadeje.cz.

 

Těšíme se na vás a děkujeme za sdílení.

 

Foto: Hynek Alt


Méně...
 
Záchrana 40 lůžek pro muže bez domova

Záchrana 40 lůžek pro muže bez domova

jako světlo na konci tunelu

07.07.22

Děkujeme za 55 050 Kč, které jste darovali během necelých 3 týdnů


Více...
 
Záchrana 40 lůžek pro muže bez domova

Děkujeme za 55 050 Kč, které jste darovali během necelých 3 týdnů na projekt Zachraňte střechu nad hlavou pro 40 lidí bez domova.


I vaší zásluhou jsme Humanitární ubytování v Michli za krátkou dobu proměnili v noclehárnu a denní centrum pro muže. Zachránili jsme tak 40 lůžek pro lidi bez domova, která by jinak ze dne na den přestala existovat.


Méně...
 
Lidé se osvědčují v krizových situacích

Lidé se osvědčují v krizových situacích

Také ve stanovém městečku v Malešicích

04.07.22

Už je to měsíc, co se v pražských Malešicích otevřelo druhé humanitární stanové městečko pro lidi z Ukrajiny. 


Více...
 
Lidé se osvědčují v krizových situacích

 

Už je to měsíc, co se v pražských Malešicích otevřelo druhé humanitární stanové městečko pro lidi z Ukrajiny. Od začátku stojíme po boku Centra sociálních služeb Praha, které má provoz na starosti, a společně s Organizací pro pomoc uprchlíkům a Iniciativou Hlavák se podílíme na každodenním zajištění provozu a pomáháme lidem, kteří zde přebývají. Stanové městečko má aktuální kapacitu 150 lůžek a velké procento ubytovaných lidí jsou maminky s dětmi.

 

“Měla jsem možnost za pražskou NADĚJI koordinovat různé věci a vždy jsem věděla, že zde máme zásobník opravdu kvalitních lidí, kteří se nebojí žádné práce, jsou výborně organizovaní a je vidět, že krizové situace jsou jejich každodenní chleba. V projektech jako je tento se to naprosto ukázalo a já jsem na každého z nich opravdu pyšná.”

Text: Michaela Márová, vedoucí stanového městečka za NADĚJI

Foto: Michal Horniecký

 

 

 


Méně...
 
Služba střediska v Michli projde proměnou

Služba střediska v Michli projde proměnou

Zachraňte střechu nad hlavou pro 40 lidí bez domova

29.06.22

Humanitární ubytování v Michli pomáhalo více než dva roky a zítra bude jeho činnost ukončena. 


Více...
 
Služba střediska v Michli projde proměnou

Humanitární ubytování v Michli pomáhalo více než dva roky a zítra bude jeho činnost ukončena. Vzniklo v době covidové pandemie za účelem okamžitého ubytování lidí bez domova, kteří jsou ve zhoršeném zdravotním stavu nebo se sníženou schopností pohybu. Jeho cílem bylo zajistit nejen celodenní ubytování, potravinovou a materiální pomoc, ale zejména zdravotnické ošetření a sociální poradenství. Právě provázanost sociální práce a zdravotní péče se při řešení situace ubytovaných lidí velice osvědčila.

 

Od května 2020 do března 2022 jsme pomohli 357 lidem, z toho bylo 11 % žen. Tito lidé by s vysokou pravděpodobností bez poskytnutí rychlého ubytování v humanitárním zařízení přežívali ve zhoršeném zdravotním stavu na ulici. Jako úspěšné hodnotíme 41 % pobytů lidí bez domova, kdy se podařilo stabilizovat jejich situaci a oni odešli do dalšího návazného bydlení (např. azylový dům, ubytovna, příbuzní).

 

Humanitární ubytování v Michli bylo financováno Centrem sociálních služeb Praha. Od poloviny května do konce června 2022 byl tento projekt realizován s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy.

 

Od července bude objekt v Michli fungovat jak noclehárna a denní centrum pro muže. Na úpravu a dovybavení prostor nového zařízení můžete přispět ještě do konce června https://www.darujme.cz/projekt/1206466.

 

 

 


Méně...
 
V Praze se chystá síť parkovacích míst pro poskytování mobilních sociálních a zdravotních služeb

V Praze se chystá síť parkovacích míst pro poskytování mobilních sociálních a zdravotních služeb

28.06.22

Radní hlavního města Prahy schválili program "Místa místní pomoci"


Více...
 
V Praze se chystá síť parkovacích míst pro poskytování mobilních sociálních a zdravotních služeb

Radní hlavního města Prahy schválili program „Místa místní pomoci“ s cílem vytvořit celopražskou síť parkovacích míst, kterou bude možné legálně využít zejména k poskytování nízkoprahových mobilních sociálních a zdravotních služeb.

 

„Terénní program NADĚJE na území hlavního města Prahy zajišťuje poskytování mobilní sociální služby, aktuálně na území osmi městských částí. Výhodou této služby je její dostupnost v místech, kde se potřební lidé vyskytují, možnost pružně reagovat na změny i možnost řešit mimořádné situace jako bylo například testování a očkování v souvislosti s pandemií covid-19, distribuce ochranných prostředků apod. Služba je důležitá jak pro samotné klienty, tak i z hlediska prevence pro Pražany, což si bohužel málokdo z našich spoluobčanů uvědomuje. Rozvoj těchto služeb je nezbytný, dokud nedojde k zajištění sítě kamenných nízkoprahových denních center,“ uvedl Aleš Strnad, vedoucí našeho terénního programu.

 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ve_spolupraci_s_mestskymi_castmi.html

 

Fotografie: Tomáš Kozohorský


Méně...