Praha

 
 

COVID 19 - OPATŘENÍ VE SLUŽBÁCH POBOČKY PRAHA

Aktualizováno 26.10. 2021 

 

1. Při vstupu do objektů Naděje je povinnost úžívat respirátor.

2. Dodržujte minimální odstup 1,5 metru.

3. Dodržujte hygienu a dezinfekci rukou.

4. Výdeje stravy a mobilní sociální služba probíhá bez omezení.

5. Všechny služby jsou poskytovány bez omezení.NOVÉ

6. Ordinace U Bulhara NEPROVÁDÍ VEŘEJNÉ TESTOVÁNÍ na Covid-19.

7. Ordinace U Bulhara NEPROVÁDÍ VEŘEJNÉ OČKOVÁNÍ proti Covid-19. 

 

8. NDC U Bulhara a Bolzanova dočasně omezilo konzumaci jídla v prostoru střediska. Ve středisku je povolen pohyb pouze s nasazeným respirátorem. Respirátor dostane uživatel služby od pracovníků Naděje.  

  

 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Pomáháme lidem v nouzi postavit se na nohy

Pomáháme lidem v nouzi postavit se na nohy

27.09.21

Náš azylový dům v Záběhlicích slouží starým a handicapovaným lidem bez domova už 19 let!


Více...
 
Pomáháme lidem v nouzi postavit se na nohy

Náš azylový dům v Záběhlicích slouží starým a handicapovaným lidem bez domova už 19 let!  A my se s vámi rádi podělíme o příběh naší obyvatelky, která u nás žije už třetím rokem a nyní to vypadá, že její anabáze se konečně blíží ke zdárnému konci. Paní Ivanka k nám přišla ve špatném zdravotním stavu, kdy téměř celý den proležela na lůžku a prožívala těžké depresivní stavy. Jak běžel čas, tak se pomalu začala dávat s pomocí pracovníků azylového domu dohromady a nabírala životní optimismus a naději v lepší zítřky. Nyní si paní Ivanka užívá jednolůžkový pokoj, který má vždy precizně uklizený a volný čas tráví každodenními procházkami kolem Hamerského rybníka. Paní Ivance se pomalu plní její přání - bydlení v domě s pečovatelskou službou v její milované Praze 5, kam by měla co nevidět nastoupit.

 

Za loňský rok tady bydlelo celkem 52 lidí bez domova, z toho 29 mužů a 23 žen.

Průměrný věk byl 62 let.

Nejstaršímu obyvateli bylo 78 let.

Obsazenost AD dosáhla 95 %.

 

Text a foto: Bára Brožová, sociální pracovnice AD


Méně...
 
Dobrý den, tady NADĚJE

Dobrý den, tady NADĚJE

ohlédnutí za vršovickou beneficí

22.09.21

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přišli podpořit ženy bez domova na benefici v našem azylovém domě ve Vršovicích.


Více...
 
Dobrý den, tady NADĚJE

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přišli podpořit ženy bez domova na benefici v našem azylovém domě ve Vršovicích. Bylo to odpoledne, kde si každý přišel na své. Přednášky zaměřené na témata ženského bezdomovectví a zdravotní péče o lidi bez domova nebo třeba živá knihovna a kreativní dílna v podání Lucky Vítkové, bývalé obyvatelky AD. Návštěvníci si také mohli vyzkoušet přijímací pohovor do azylového domu nebo se vydat na prohlídku až do nejvyšších pater AD. Odbornou sekci pak vystřídala zábava v podání stand-up umělců a celý den zakončilo večerní vystoupení hudebního dua Hello Marcel. 


Nemůžeme však zapomenout na skvělé občerstvení, které zajistily ženy z azylového domu! Ta mrkvovo-celerová pomazánka byla prostě skvělá! A všechny ty koláče a bábovky! O náš pitný režim se staraly svými nealko nápoji společnosti Staropramen Cool a Coca-cola. Tímto oběma moc děkujeme.

 

Největší poděkování však patří zaměstnankyním a obyvatelkám AD, které akci dlouho dopředu ladily a připravovaly. Celý den se povedl a my už se těšíme na další ročník. 

 

Pokud jste benefici nestihli, mrkněte od 13:33 min. na reportáž TV Seznam o tom, jak azylový dům funguje a pomáhá.

 

 

 

 

 Méně...
 
Za hranice všednosti

Za hranice všednosti

20.09.21

Druhý víkend v září "naši mladí" z NADĚJE Praha - Bolzanova vyjeli mimo Prahu, do hor, nadýchat se čerstvého vzduchu a hlavně zažít něco jiného než šeď obyčejných dnů.


Více...
 
Za hranice všednosti

 

Druhý víkend v září "naši mladí" z NADĚJE Praha - Bolzanova vyjeli mimo Prahu, do hor, nadýchat se čerstvého vzduchu a hlavně zažít něco jiného než šeď obyčejných dnů.

 

Náplň by se dala shrnout ve třech slovech: pohyb, důvěra, balanc. Trénovali jsme důvěru v druhé (nácvik na párovou akrobacii), hráli hry na koordinaci a orientaci v prostoru, žonglovali jsme. Večeře jsme společně vařili, obědvali v restauracích. Na závěr víkendu jsme secvičili krátkou prezentaci / performance z nově nabytých dovedností. Někdo je lepší na žongl, někdo na párovku, jinému jde líp balanc. Zase jsme se něco nového naučili, lehce nabyli sebevědomí, dobře se najedli, vyspali a na horách bylo fajn.

 

Kateřina Sehnoutková, vedoucí denního centra 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Zachraň jídlo - ne každý ho má dostatek

Zachraň jídlo - ne každý ho má dostatek

Debata na toto téma dnes večer

16.09.21

Kdo v Praze potřebuje potravinovou pomoc, kde získat jídlo zdarma, jak se stravují lidé, kteří jsou v nejisté životní situaci, a jak by svými aktivitami mohlo Zachraň jídlo přispět ke zlepšení situace?


Více...
 
Zachraň jídlo - ne každý ho má dostatek

Kdo v Praze potřebuje potravinovou pomoc, kde získat jídlo zdarma, jak se stravují lidé, kteří jsou v nejisté životní situaci, a jak by svými aktivitami mohlo Zachraň jídlo přispět ke zlepšení situace?

 

Nejen na tyto otázky dostanete odpověď v dnešní online diskuzi, které se mimo jiných zúčastní i "naše" Martina Blažková, vedoucí azylového domu a noclehárny na Žižkově. Těšit se také můžete na Michaelu Dvořákovou z Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj, Ester Pacltovou z Místní místním a Lucii Vítkovou a Věru Procházkovou, terénní pracovnice z Jako doma.

 

Děkujeme za pozvání a těšíme se.

https://www.facebook.com/events/184663820403157/?ref=newsfeed


Méně...
 
Sejdeme se v Edenu

Sejdeme se v Edenu

14.09.21

Pokud jste nestihli naši skvělou páteční benefiční akci v azylovém domě pro ženy ve Vršovicích, ve středu 15. 9. je další možnost, kdy se můžeme potkat. Od 11 do 17 hodin bude Veletrh sociálních a návazných služeb v Praze 10.


Více...
 
Sejdeme se v Edenu

Pokud jste nestihli naši skvělou páteční benefiční akci v azylovém domě pro ženy ve Vršovicích, ve středu 15. 9. je další možnost, kdy se můžeme potkat. Od 11 do 17 hodin bude Veletrh sociálních a návazných služeb v Praze 10.

 

Svou nabídku pomoci tam budou prezentovat také kolegové z azylového domu pro staré a handicapované lidi bez domova v Záběhlicích. Cokoliv vás bude ohledně našich aktivit zajímat, velmi rádi vám zodpovíme.

 

Těšíme se na viděnou.


Méně...
 
Jak si kdo ustele, tak si lehne

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Děkujeme MONETA Money Bank za nové postele

13.09.21

Známé přísloví praví, že člověku se v životě daří tak, jak se sám postará o své potřeby. Ne každý je však schopen si pro sebe všechno zajistit. Proto jsme rádi, že jsme díky finanční podpoře Skupiny MONETA mohli realizovat projekt "Nové postele pro nemocné muže bez domova v azylovém domě na Žižkově".


Více...
 
Jak si kdo ustele, tak si lehne

 

Známé přísloví praví, že člověku se v životě daří tak, jak se sám postará o své potřeby. Ne každý je však schopen si pro sebe všechno zajistit. Proto jsme rádi, že jsme díky finanční podpoře Skupiny MONETA mohli realizovat projekt "Nové postele pro nemocné muže bez domova v azylovém domě na Žižkově". Zakoupili jsme zdravotní polohovací postele, matrace, hrazdy a madla k postelím. Pořídili jsme ale také nový sprchový invalidní vozík, pojízdná chodítka a další zdravotní pomůcky.

 

Bezbariérové přízemí azylového domu na Žižkově je vyhrazeno k okamžitému ubytování mužů bez domova, kteří jsou ve zhoršeném zdravotním stavu, se sníženou schopností pohybu, nebo jsou na vozíku. Cílem jejich pobytu je zlepšení zdravotního stavu, zajištění ošetření a stabilizace sociální situace.

 

Mnohokrát MONETA Money Bank a jejímu Regionálnímu grantovému Programu podpory potřebných za jejich opakovanou pomoc děkujeme!

 

 

 

 

 


Méně...