Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
ART 2023 – ohlédnutí za křtem

ART 2023 – ohlédnutí za křtem

a novinka v e-shopu

09.12.22

Je tomu týden, co v Rock Café Prague proběhl křest kalendáře ART 2023, který vytvořil náš dlouholetý podporovatel, fotograf, Jiří Šourek. 


Více...
 
ART 2023 – ohlédnutí za křtem

Je tomu týden, co v Rock Café Prague proběhl křest kalendáře ART 2023, který vytvořil náš dlouholetý podporovatel, fotograf, Jiří Šourek. A vězte, že to stálo za to. Pro sbírku Darujte nohy v teple se podařilo získat krásných 25.500 Kč.

 

My bychom tímto rádi poděkovali všem, kteří se na kalendáři podíleli, tzn. všem dvanácti skvělým umělcům počínaje zástupci starší generace Václava Bláhy a Jiřího Šourka, přes umělce střední generace Michala Škapy, Martina Salajky, Matěje Olmera, Jana Lamra, Ondřeje Vyhnánka, Chaozzline, Aleny Kupčíkové, Evy Fajčíkové a mladou generací umělkyň Laury Limbourg a Markéty Kolářové konče.

 

Večerem nás provedla Gabča Podzemská, vedoucí denního centra U Bulhara, která se nejen zhostila moderování celé akce, ale také za výtěžek brzy začne nakupovat teplé oblečení a zimní boty pro lidi bez domova.

 

Kmotrami kalendáře se stala paní Terezie Kaslová a spisovatelka, blogera a influencerka Petra Jirglová, které kalendář pokřtily vskutku originálně – sprejem.

 

‼️ Pro ty z vás, kteří by o tento unikátní kalendář měli zájem, máme dobrou zprávu. Je možné ho zakoupit v našem e-shopu https://eshop.nadeje.cz/produkty/#knihy. Výtěžek z prodeje až do konce ledna bude patřit naší sbírce Darujte nohy v teple.

 

Ještě jednou díky Jirkovi, který každý rok myslí na lidi bez domova. Velké díky také všem, kteří se na vydařeném večeru podíleli i těm, kteří přišli a kalendář zakoupili. Vážíme si vašeho času pro dobrou věc a srdce na pravém místě

https://www.darujtenohyvteple.cz/

 

Foto: Martin da Štípala

 

 

 

 

 

 Méně...
 
Zúčastnili jsme se 16. ročníku ERRORu

Zúčastnili jsme se 16. ročníku ERRORu

07.12.22

Na konci listopadu vyjeli naši "mladí" z denního centra Bolzanova do Bratislavy. Na Mezinárodní festival bezdomoveckých divadel


Více...
 
Zúčastnili jsme se 16. ročníku ERRORu

Na konci listopadu vyjeli naši "mladí" z denního centra Bolzanova do Bratislavy. Na Mezinárodní festival bezdomoveckých divadel ERROR vezli i video, které před časem vzniklo.

 

 

"Video Pouličnického cirkusu NADĚJE ‚Way to go‘ vzniklo z původně chystaného představení, které jsme připravili na 15. ročník festivalu, který se však z důvodu uzavření hranic kvůli epidemii konal pouze online. Aby přípravy a představení nepřišlo vniveč, rozhodli jsme se ho převést se značnými úpravami do podoby videa. V představení vycházíme z představ protagonistů, jejich zkušeností, zážitků, se kterými posléze pracujeme."

 

 

 

Video: Lukáš Šimon

Text: Kateřina Sehnoutková, vedoucí denního centra Bolzanova

Foto: Míša Bejblová, sociální pracovnice denního centra


Méně...
 
Děkujeme Four Seasons Hotel Prague za Mikulášskou nadílku pro lidi bez domova

Děkujeme Four Seasons Hotel Prague za Mikulášskou nadílku pro lidi bez domova

06.12.22

V zaměstnanecké sbírce darovali pracovníci hotelu 142 kg snadno konzumovatelných trvanlivých potravin a laskomin.


Více...
 
Děkujeme Four Seasons Hotel Prague za Mikulášskou nadílku pro lidi bez domova

V zaměstnanecké sbírce darovali pracovníci hotelu 142 kg snadno konzumovatelných trvanlivých potravin a laskomin. Konzervy a paštiky, které se dají hravě otevřít, instantní nudle, kaše a polévky, které stačí zalít horkou vodou, káva, slané krekry a sladkosti, které rychle doplní chybějící energii – to vše pomůže ulehčit a zpříjemnit náročný počátek zimního období potřebným bližním, kterým osobní, nebo obecné podmínky neumožňují dlouhou přípravu jídla. 

Jsme za to moc vděčni!

 

 

Foto: David Šešín


Méně...
 
Děkujeme naši dobrovolníci, ve váš mezinárodní den!

Děkujeme naši dobrovolníci, ve váš mezinárodní den!

05.12.22

Vážíme si vás všech, kdo jste nám i letos jakkoli dobrovolnicky pomáhali. 


Více...
 
Děkujeme naši dobrovolníci, ve váš mezinárodní den!

Vážíme si vás všech, kdo jste nám i letos jakkoli dobrovolnicky pomáhali. 

Zapojilo se vás dosud 44 a prozatím jste u nás odpracovali na 300 hodin 

Ještě nás čekají Vánoce a to pak rozhodně připočteme. 


A na co že vás tedy potřebujeme? 

Tak např. Martina o nás dává vědět světu, novinářům a médiím na naší sociální síti Twitter a dělá to opravdu skvěle. Ve skautské jarní statistice jsme mezi neziskovými organizacemi s největším počtem folowerů na českém Twitteru obsadili 18 místo. Ke 2.12. máme 1397 sledujících. 


Základní lidskou potřebou je nasytit se. Aby lidé bez domova nehladověli a mohli se navíc i umýt, nebo si vyprat, s tím pomáhají individuální i firemní dobrovolníci při jarní a podzimní Sbírce potravin a drogerie. Celkem v obou kolech přijali, roztřídili a připravili k odvozu 8977 kg  zboží. 


To, aby měli lidé bez domova z jídla i potěšení a zážitek, zařídili Paolo se svou dcerou a rovnou jim uvařili. Nakoupili ingredience a připravili italskou hostinu se samými dobrotami pro obyvatele našeho azylového domu v Záběhlicích.

 

 

Je třeba se postarat nejen o tělo, ale i o duši a ducha člověka. Velmi laskavě a empaticky tak činí David, farář Církve československé husitské. Trpělivě a vytrvale v tomto směru pečuje o muže a ženy bez domova, kteří u nás pobývají. Ví dobře, že potřebují hodně porozumění. Věnuje svůj čas a energii několikrát do měsíce, letos už víc než 74 hodin.

 

Bez vás, milí dobrovolníci, bychom se zkrátka neobešli. 

Ještě jednou srdečně děkujeme, přejeme krásné Vánoce a těšíme se zase v novém roce!


Méně...
 
První vánoční dárek nadělen v Radotíně

První vánoční dárek nadělen v Radotíně

02.12.22

Ježíškova vnoučata plní vánoční přání všem starším lidem, kteří nemají nikoho, kdo by jim o Vánocích udělal radost.


Více...
 
První vánoční dárek nadělen v Radotíně

Ježíškova vnoučata plní vánoční přání všem starším lidem, kteří nemají nikoho, kdo by jim o Vánocích udělal radost. Jsme moc vděční, že jsme se do tohoto projektu mohli opět zapojit a přihlásit do něj několik našich obyvatel a obyvatelek azylových domů a tréninkových bytů.  

 

Prvním obdarovaným byl pan Jan z našeho azylového domu v Radotíně. Pan Jan si rád vaří, jen se o hrnec často musí dělit společně s dalšími spolubydlícími, a to je velmi nepraktické. Proto jsme požádali "Ježíška", zda by nemohl Jana obdarovat hrncem. A podařilo se. A my z toho máme velkou radost. Bude moct bez omezení vařit a vymýšlet nové recepty. 

 

„Naši klienti jsou lidé bez domova, a tak jsou vděční za jakoukoliv pomoc, která se jim dostane. Jsme rádi, že projekt Ježíškova vnoučata funguje. Děkujeme jim za zpříjemnění vánočního času. Na splnění dalších vánočních přání čekáme a doufáme, že se to podaří stejně tak jako u pana Jana“, říká sociální pracovní Kristina Černická Hájková.


Méně...
 
Zapojujeme se do zimní Humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Zapojujeme se do zimní Humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Stejně jako každý rok 1.12.

01.12.22

A jaké služby letos zajišťujeme?


Více...
 
Zapojujeme se do zimní Humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

 

Noční terénní program, kdy dvoučlenná hlídka s autem vhodným pro převoz lidí bez domova monitoruje vybrané městské části Prahy. Cílovou skupinou jsou lidé bez domova přežívající ve veřejném prostoru a venkovních místech, které jim slouží k přespávání, služba funguje od 20:00 do 8:00.

 

Další službou je noční provoz nízkoprahového centra se šesti krizovými lůžky. To poskytuje hygienu, ošacení a základní péči pro lidi bez domova, kteří jsou prvotně kontaktováni pracovníky nočního terénu a poté v případě potřeby převezeni právě do centra.

 

Se zimou souvisí i naše sbírka Darujte nohy v teple, pátý ročník je v plném proudu. Obdarujte teplým oblečením nebo botami konkrétního člověka bez domova

https://www.darujme.cz/projekt/1207003

Děkujeme!

 


Méně...