Praha

 
 

COVID 19 - OPATŘENÍ VE SLUŽBÁCH POBOČKY PRAHA

Aktualizováno 27.7.2021 

 

1. Při vstupu do objektů Naděje je povinnost úžívat respirátor.

2. Dodržujte minimální odstup 2 metry.

3. Dodržujte hygienu a dezinfekci rukou.

4. Výdeje stravy a mobilní sociální služba probíhá bez omezení.

5. Všechny služby jsou poskytovány bez omezení.NOVÉ

6. Ordinace U Bulhara NEPROVÁDÍ VEŘEJNÉ TESTOVÁNÍ na Covid-19.

7. Ordinace U Bulhara PROVÁDÍ OČKOVÁNÍ proti Covid-19. Více informací poskytne ordinace.   

  

 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Děkujeme

05.05.21

Petra Lakatošová vedla pražskou pobočku v letech 1997 - 2013 a za tu dobu toho dokázala opravdu mnoho.


Více...
 
Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Petra Lakatošová vedla pražskou pobočku v letech 1997 - 2013 a za tu dobu toho dokázala opravdu mnoho. A jak by ne, je to spoustu let na jeden ředitelský post, nemyslíte? V roce 2013 předávala pobočku novému řediteli s dobře nastavenou sítí služeb pro lidi bez domova - od terénního programu až po tréninkové byty. Ani Petra Lakatošová proto nechybí v řadě gratulantů pražské pobočce k jejímu 30. výročí.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi už 30 let. Buďte s námi i nadále. https://www.darujme.cz/projekt/1060

 


Méně...
 
Popřej pražské NADĚJI

Popřej pražské NADĚJI

a buď s námi dalších 30 let

03.05.21

Jak víte, letos si připomínáme 30 let od založení pražské NADĚJE. Současná doba nepřeje veřejným akcím, kde bychom mohli výročí oslavit společně s vámi. Rozhodli jsme se nesmutnit a přesunout je do online prostředí.


Více...
 
Popřej pražské NADĚJI

Jak víte, letos si připomínáme 30 let od založení pražské NADĚJE. Současná doba nepřeje veřejným akcím, kde bychom mohli výročí oslavit společně s vámi. Rozhodli jsme se nesmutnit a přesunout je do online prostředí.

 

Budeme moc rádi, když se k oslavám připojíte a popřejete NADĚJI v Praze ke kulatinám i vy! Můžete poslat dar a do komentáře napsat přání. Moc se na vaše slova těšíme. Jsme vděčni, že máme tolik skvělých příznivců a štědrých dárců, kteří nás podporují a vkládají do naší pomoci pro lidi bez domova důvěru.

 

Naším cílem je pomáhat lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život. Svou pozornost zaměřujeme na lidi, kteří jsou na ulici nejzranitelnější a jejich zdraví jim brání se o sebe postarat. Naši ordinaci a zdravotní péči, kterou poskytujeme, vnímáme jako nezbytnou a nenahraditelnou. Výtěžek z této výzvy věnujeme právě na podporu naší ordinace pro lidi bez domova.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi. Už 30 let!

 


Méně...
 
Je nám 30!

Je nám 30!

Slavte s námi

01.05.21

Právě dnes si připomínáme 30 let od založení pražské pobočky NADĚJE. 


Více...
 
Je nám 30!

Právě dnes si připomínáme 30 let od založení pražské pobočky NADĚJE. Ohlédnutí zpět nám dává prostor uvědomit si, kam se nejen služby pro lidi bez domova za 30 let posunuly, co pro nás znamenal vznik zákona o sociálních službách a jací jsme „profíci“ v tom, co děláme. Nedokážeme spočítat, kolik potřebných lidí nám prošlo pod rukama, ani kolik skvělých lidí, zaměstnanců - srdcařů, u nás zanechalo stopu. Ale víme, že máme v Praze nezastupitelné místo a že jsme důležitou součástí sítě služeb pro lidi bez domova, bez kterých by vznikla těžko nahraditelná mezera. 

 

Protože současná doba už více než rok veřejným akcím nepřeje, rozhodli jsme se prozatím oslavy přesunout do online prostředí našich sociálních sítí a webu. Věříme ale, že se časem všichni sejdeme a náležitě naše třicetiny oslavíme.  

 

Děkujeme, že jste s námi. Už 30 let! 

https://www.darujme.cz/projekt/1060


Méně...
 
Luxus nebo nutnost?

Luxus nebo nutnost?

28.04.21

Vždycky jsme moc rádi, když lidem bez domova v našich službách můžeme nabídnout něco, co pro ně běžně nemáme, i když je to vlastně nezbytnost. 


Více...
 
Luxus nebo nutnost?

 

Vždycky jsme moc rádi, když lidem bez domova v našich službách můžeme nabídnout něco, co pro ně běžně nemáme, i když je to vlastně nezbytnost. Naštěstí díky různým sbírkám a charitativním akcím, a také díky vám všem, jim „něco navíc“ nabídnout můžeme.

 

Báječní Místní místním uspořádali sbírku mobilních telefonů, které spoluobčané mohli přinášet do solidárních podniků. Výsledek je, že telefony už nyní distribuujeme prostřednictvím našeho terénního programu lidem bez domova v ulicích Prahy.

 

Také díky naší zimní sbírce "Darujte nejen nohy v teple" můžeme i nadále rozdávat boty, které každý člověk potřebuje, ale pro lidi bez domova bohužel nejsou samozřejmostí. Mít nohy v teple a suchu je za současného nevyzpytatelného počasí více než důležité.

 

 

 

 


Méně...
 
Jak pomáhají potraviny ze sobotní sbírky?

Jak pomáhají potraviny ze sobotní sbírky?

27.04.21

První jídlo, které jste darovali, už dostávají ti nejpotřebnější obyvatelé azylového domu na Žižkově!


Více...
 
Jak pomáhají potraviny ze sobotní sbírky?

První jídlo, které jste darovali, už dostávají ti nejpotřebnější obyvatelé azylového domu na Žižkově! Většina z nich sice má nějaký příjem, jako je mzda ze zaměstnání, starobní či invalidní důchod nebo dávky hmotné nouze. Někdy ale tyhle příjmy nestačí. Muži mají výdaje např. za léky, cestu na úřady v místě bydliště, výpis z rejstříku trestů, apod. V takovém případě jim velmi pomůžou potraviny, které jste věnovali do sbírky v Globusu na Zličíně. Sociální pracovnice, které lidem v azylových domech pomáhají najít cestu k lepšímu životu, rozdělují jídlo podle potřeby. Díky darům ze sbírky jste součástí této pomoci i vy!  A můžete být až do 2. 5., dokdy běží online Sbírka potravin na rohlik.cz, kosik.cz a Tesco.cz.

 

Děkujeme, že vám není osud lidí bez střechy nad hlavou lhostejný!

 


Méně...
 
Ke 30. narozeninám přeje Daniela Šebestová

Ke 30. narozeninám přeje Daniela Šebestová

Děkujeme

26.04.21

MDDr. Daniela Šebestová, stomatoložka, která v roce 2016 zakládala zubní ordinaci v našem denním centru U Bulhara, přeje pražské NADĚJI k 30. výročí.


Více...
 
Ke 30. narozeninám přeje Daniela Šebestová

MDDr. Daniela Šebestová, stomatoložka, která v roce 2016 zakládala zubní ordinaci v našem denním centru U Bulhara, přeje pražské NADĚJI k 30. výročí. I po pěti letech se stále jedná o unikátní zdravotní službu pro lidi bez domova. Paní doktorka si nyní užívá mateřských radostí a také se věnuje své zubní praxi v Tanvaldu. Moc jí děkujeme za to, že si našla čas a poslala nám svou zdravici a originální gratulaci.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi. Už 30 let! Buďte s námi i nadále https://www.darujme.cz/projekt/1060


Méně...