Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

11.09.23

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova...


Více...
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova. Jedni na ulici žijí, druzí na ní tvoří. Tyto dvě skupiny se vzájemně prolínají, existují vedle sebe a mohou se vzájemně inspirovat. A jedna se rozhodla svou tvorbou podpořit tu druhou.  

 

Na našem e-shopu si můžete nově pořídit litografie a grafiky, které NADĚJI věnovali známí čeští umělci, jejichž tvorba je spojena se streetartem. Celý výtěžek z prodeje děl bude věnován na pomoc lidem přežívajícím na ulici a ve veřejném prostoru.  

 

Litografie „Laboratoř“ od Michala Škapy, kterou nabízíme hned ve třech verzích, byla vytvořena speciálně pro projekt. Další litografie vám možná budou povědomé z kalendáře ART 2023. V zimě se hned vyprodaly, takže pokud máte zájem, příliš neváhejte. Nově na e-shopu najdete také signované autorské digitální tisky, které se stanou podkladem pro charitativní kalendář ART 2024. Graffiti vznikly v dubnu na Graffiti Wall na Orionce v rámci akce „Malování pro NADĚJI“.  

 

Tímto děkujeme všem zapojeným umělcům, kteří se rozhodli originálním způsobem podpořit dobrou věc a také děkujeme Jirkovi Šourkovi za nápad, jehož jedinečnost nás oslovila natolik, že jsme se jej rozhodli s velkým nadšením realizovat.  

 

Navštivte náš e-shop, zakupte dílo a podpořte lidi bez domova, kteří přežívají na ulici. Výtěžek rozdělíme do terénu a do našich denních center. Děkujeme.

 

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice


Méně...
 
Boty, které pomáhají

Boty, které pomáhají

07.09.23

Dárců obuvi není mnoho. O to více jsme vděčni za desítky párů sezónních dámských, ale i pánských bot, které nám darovala společnost Obuv ZÓNA...


Více...
 
Boty, které pomáhají

Dárců obuvi není mnoho. O to více jsme vděčni za desítky párů sezónních dámských, ale i pánských bot, které nám darovala společnost Obuv ZÓNA. Nové boty spolu s praktickými taškami a kabelkami putovaly do azylového domu pro ženy ve Vršovicích. Velký užitek přinesly také v našem terénním programu, který poskytuje podporu lidem bez domova přímo na ulici.

 

Podívejte se na krátké video, které pro nás Obuv Zóna vytvořila:

https://www.facebook.com/watch/?v=624399166254702&ref=sharing

 

Děkujeme za něj i za to, že pomáháte lidem bez domova. 

 

Obuv ZÓNA


Méně...
 
Slavíme Mezinárodní den charity

Slavíme Mezinárodní den charity

05.09.23

Víte, že se dnes slaví Mezinárodní den charity? Tento den vyhlásila OSN jako důkaz úcty a podpory jednotlivcům i organizacím celého světa, které usilují o pomoc potřebným...


Více...
 
Slavíme Mezinárodní den charity

Víte, že se dnes slaví Mezinárodní den charity? Tento den vyhlásila OSN jako důkaz úcty a podpory jednotlivcům i organizacím celého světa, které usilují o pomoc potřebným na základě dobrovolnických a filantropických aktivit.  

 

Tento den má mimo jiné přimět lidi, aby se zamysleli, zda by i oni nemohli dlouhodobě pomáhat těm, kteří to potřebují.

 

My bychom dnešek rádi využili a poděkovali všem našim dárcům, kteří nás podporují pravidelně i nepravidelně. Bez Vaší pomoci by spoustu věcí nebylo. Nebyla by například koupelna v azylovém domě ve Vršovicích, nebyla by bezbariérová koupelna v denním centru U Bulhara, nebyly by hygienické prostředky a roušky v době covidu, nebylo by 1.124.398 Kč na nákup bot a oblečení. Společně jsme toho už dokázali spoustu, tohle je jen malý výčet toho, kde všude jste pomáhali. 

 

Ještě jednou děkujeme, milí dárci. 

https://www.darujme.cz/projekt/1060 


Méně...
 
Den otevřených dveří v azylovém domě pro ženy

Den otevřených dveří v azylovém domě pro ženy

04.09.23

Už ve čtvrtek 7. září od 13 hodin se pro veřejnost otevřou dveře azylového domu pro ženy ve Vršovicích. Zajímá Vás problematika...


Více...
 
Den otevřených dveří v azylovém domě pro ženy

Už ve čtvrtek 7. září od 13 hodin se pro veřejnost otevřou dveře azylového domu pro ženy ve Vršovicích. 

 

Zajímá Vás problematika ženského bezdomovectví? Chcete si poslechnout příběhy našich klientek prostřednictvím interaktivní „živé knihovny“? Chcete se zasmát u slam poetry nebo si poslechnout skvělé Muzikanty bez domova? Zajímá Vás autorské čtení spisovatelky a influencerky Petry Jirglové? Pokud jste alespoň na jednu z otázek našli pozitivní odpověď, akce Dobrý den, tady NADĚJE, je přesně pro Vás.

 

Nenechte si ujít třetí ročník benefiční akce, kterou společně pořádají zaměstnankyně a klientky azylového domu. Budeme moc rádi, když dorazíte na jakoukoliv část zajímavého programu.

 

Detaily k programu najdete také na FB události: https://www.facebook.com/events/511958031114802

 

Těšíme se na viděnou.

 

Dobrý den, tady NADĚJE


Méně...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

01.09.23

Eva (34 let) byla propuštěná z opakované hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Její rodina s ní nechtěla a nadále nechce být v kontaktu. K úhradě bydlení neměla dostatek financí...


Více...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

Eva (34 let) byla propuštěná z opakované hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Její rodina s ní nechtěla a nadále nechce být v kontaktu. K úhradě bydlení neměla dostatek financí. Její invalidní důchod, který činil přes 3.000 Kč k tomu nestačil, protože z něj hradila výživné na syna a nákup léků. Evu zachránil před propadem na ulici projekt Nejdřív střecha, který jí uhradil bydlení v azylovém domě pro ženy. Bydlení Evě umožnilo návštěvy psychiatra, pravidelné užívání léků, hrazení alimentů a vyřízení dávek pomoci v hmotné nouzi.

 

Už 1000 Kč může pomoci vyřešit situaci člověka, který se právě ocitl na ulici. Už tři týdny střechy nad hlavou mohou pomoci vyřešit akutní krizovou situaci člověka, který právě ztratil domov. Více než polovina lidí bez domova, kteří se zapojili do projektu, dokázala svou situaci zlepšit.

 

Projekt NEJDŘÍV STŘECHA by nebylo možné realizovat bez dárců. Na www.nejdrivstrecha.cz se můžete podívat, kolik peněz už bylo vybráno, kolik použito a kolik zbývá. Veškeré získané prostředky od dárců jdou na ubytování. Projekt administruje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.   

 

Využijte 1. září k darování střechy nad hlavou. Děkujeme. 

https://www.darujme.cz/projekt/1200628


Méně...
 
Azylový dům Žižkov slaví 19 let

Azylový dům Žižkov slaví 19 let

31.08.23

Na žižkovské adrese Husitská 70 jsme už 19 let. V objektu, který sídlí ve vnitrobloku, provozujeme azylový dům pro padesát a noclehárnu pro dvacet mužů bez domova. Za těch téměř 20 let prošel dům...


Více...
 
Azylový dům Žižkov slaví 19 let

Na žižkovské adrese Husitská 70 jsme už 19 let.  

 

V objektu, který sídlí ve vnitrobloku, provozujeme azylový dům pro padesát a noclehárnu pro dvacet mužů bez domova. Za těch téměř 20 let prošel dům různými proměnami. Téměř před 10 lety byste v přízemí našli šatník, nyní tam jsou prostory pro handicapované a hůře pohyblivé klienty. Nějaký čas tam také měl zázemí náš terénní program, který teď najdete ve Vyšehradské ulici na Praze 2. Ve třetím patře byla školící místnost, která pojmula až 30 lidí. Když nebyla využívána pro školení, naši zaměstnanci tam chodili hrát ping-pong (to byly časy!). Nyní tam najdete 3 pokoje pro klienty, společenskou místnost a menší zasedačku.  

 

Husitská 70 je zkrátka dům, který píše historii. Zub času se ale začíná podepisovat čím dál více a my bychom moc rádi pomocí rekonstrukce vytvořili lepší a důstojnější prostředí jak pro klienty, tak i lepší pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Pevně věříme, že se nám to v blízké budoucnosti podaří.


Méně...