Praha

 
 

Daruj koupelnu ženám bez domova

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Nová koupelna v azylovém domě pro muže

Nová koupelna v azylovém domě pro muže

06.03.23

Koncem roku jsme dokončili velice potřebnou rekonstrukci jedné z koupelen v azylovém domě v Radotíně.


Více...
 
Nová koupelna v azylovém domě pro muže

Koncem roku jsme dokončili velice potřebnou rekonstrukci jedné z koupelen v azylovém domě v Radotíně. Muži, kteří jsou v azylovém domě ubytovaní, už koupelnu plně využívají.

 

Všichni máme velkou radost z nových a důstojných prostor.

 

Nákladnou rekonstrukci jsme mohli realizovat díky finanční podpoře Sboru Církve bratrské v Černošicích a také našim dárcům.

 

Děkujeme za podporu a důvěru, které si moc vážíme.

 

Podívejte se na fotografie, jak nová koupelna vypadá.

 

Nová koupelna v azylovém domě v RadotíněNová koupelna v azylovém domě v Radotíně


Méně...
 
Kolik párů bot a kusů oblečení přinesla kampaň Darujte nohy v teple?

Kolik párů bot a kusů oblečení přinesla kampaň Darujte nohy v teple?

03.03.23

Zatím to na jaro příliš nevypadá a zejména noční teploty se stále pohybují pod nulou. I proto máme obrovskou radost, že jsme díky Darujte nohy v teple...


Více...
 
Kolik párů bot a kusů oblečení přinesla kampaň Darujte nohy v teple?

Zatím to na jaro příliš nevypadá a zejména noční teploty se stále pohybují pod nulou. I proto máme obrovskou radost, že jsme díky Darujte nohy v teple získali 299 párů bot a 1349 kusů oblečení.

 

Přes den i v noci je prostřednictvím našich denních center a terénního programu předáváme lidem v nouzi. 

 

Kampaň Darujte nohy v teple přinesla za pět let svého trvání částku ve výši 1.124.398 Kč.


Méně...
 
Jak lidé bez domova přežijí zimu?

Jak lidé bez domova přežijí zimu?

Rozhovor v Radiu Proglas

01.03.23

Jirka Kadlec se v běžném profesním životě věnuje spíše umění. Čtyřikrát do měsíce se ale mění v terénního pracovníka.


Více...
 
Jak lidé bez domova přežijí zimu?

Jirka Kadlec, zakladatel a spolumajitel rámařství Lípová 6 v Praze, se v běžném profesním životě věnuje spíše umění. Rámuje a paspartuje pro nejrůznější galerie, výstavy nebo sběratele umění.

 

Čtyřikrát do měsíce se ale mění v terénního pracovníka a společně s našimi kolegy se v noci vydává za lidmi bez domova a nabízí jim pomoc v rámci humanitárních opatření.

 

Jaká je jeho motivace? Jaký má vztah k lidem bez domova a jaké příběhy mu z nočního terénu utkvěly v paměti nejvíce?  

 

Poslechněte si rozhovor na Radiu Proglas:

https://slovo.proglas.cz/nase-porady/za-pet-pet/jak-lide-bez-domova-preziji-zimu/?fbclid=IwAR3-kav1HWNYaAUXwIC6Pp30LPC9HvRlXGHIPdrPr09rmctfWfeXiWgJICg


Méně...
 
Světový den sociální spravedlnosti

Světový den sociální spravedlnosti

20.02.23

Dnes si připomínáme Světový den sociální spravedlnosti, který se od roku 2009 snaží upozornit na téma chudoby a sociálních problémů. 


Více...
 
Světový den sociální spravedlnosti

Dnes si připomínáme Světový den sociální spravedlnosti, který se od roku 2009 snaží upozornit na téma chudoby a sociálních problémů. 

 

V pražské NADĚJI pomáháme už témeř 32 let lidem bez domova, kteří se potýkají s extrémním sociálních vyloučení. Věříme, že nějakou formu pomoci si zaslouží každý, kdo se na nás obrátí.

 

Jsme velice vdeční všem našim pravidelným dárcům, kteří svým příspěvkem každý měsíc dokazují, že jim není osud lidí bez domova lhostejný. Pravidlená podpora je pro nás nesmírně důležitá, protože nám umožňuje vylepšovat nabízené služby.

 

Děkujeme vám!

 

Budeme moc rádi, pokud se i vy rozhodnete pro pravidelnou pomoc lidem bez domova. Zde je odkaz na nastavení měsíčního příspěvku prostřednictvím portálu Darujme.cz:

https://www.darujme.cz/darovat/1060?referrer=&frequency=monthly&amount

 

Foto: Martin Pokora


Méně...
 
Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

16.02.23

Pan Milan pracoval celý život na stavbách jako zedník a jeřábník. Nyní už je v důchodu, ze kterého ale nezvládne platit vlastní bydlení.


Více...
 
Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

Pan Milan pracoval celý život na stavbách jako zedník a jeřábník. Nyní už je v důchodu, ze kterého ale nezvládne platit vlastní bydlení, a proto bydlí na našem žižkovském azylovém domě pro muže.

 

Celoživotní těžká práce se podepsala na zdraví pana Milana. Mimo jiné ho trápí otevřená rána na noze, pro jejíž zhojení je nutná kvalitní strava.

 

Tu si ale kvůli nízkému přijmu bohužel nemůže dovolit. Proto je velmi vděčný organizaci Zachraň jídlo propojující jídelny a restaurace s charitami a jejich klienty, kteří si teplé a výživově hodnotné jídlo nemohou dovolit. Zachraň jídlo zajistí vše potřebné proto, aby se zbylé, ještě teplé jídlo dostalo z restaurací rovnou k potřebnému.

 

Stejně jako pan Milan, tak i my v NADĚJI jsme za tento charitativně ekologický počin velmi vděčni!

 

Děkujeme!

 

Více informací o kampani Zachraň oběd se můžete dozvědět na webu organizace Zachraň jídlo:

https://zachranjidlo.cz/


Méně...
 
Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

13.02.23

V roce 2022 jsme prostřednictvím projektu Nejřív střecha podali pomocnou ruku 61 lidem, z toho 16 ženám.


Více...
 
Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

Projekt Nejdřív střecha se už pro mnoho lidí, kteří náhle ztratili bydlení, stal smysluplnou a účinnou pomocí. V roce 2022 jsme prostřednictvím tohoto projektu podali pomocnou ruku 61 lidem, z toho 16 ženám. Věkový průměr podpořených byl 40 let. Potřební lidé u nás strávili celkem 1370 nocí.

 

A jak projekt konkrétně pomáhá? Přinášíme tři příběhy.  

 

Bedřich, 47 let, žil s příbuznými v rodinném domě. Ze zdravotních a vztahových důvodů se poměry v rodině komplikovaly, až nakonec Bedřich ve špatném psychickém stavu odešel na ulici. Dostal se k nám, kde jsme mu nabídli pomoc psychologa a ubytování na noclehárně. Po čase získal i celodenní ubytování, kde se může ze své situace vzpamatovat. 

 

Jan, 44 let, býval OSVČ. Kvůli korona krizi ovšem zkrachoval a začal žít z úspor, až se dostal do sestupné spirály dluhů. Nakonec nás požádal o pomoc. Ubytovali jsme ho v azylovém domě a krátkodobě zařadili do projektu Nejdřív střecha, než získá dávky hmotné nouze. Jan plánuje, že se vrátí ke své původní profesi (také díky celodennímu ubytování) a že v azylovém domě nezůstane dlouho. 

 

Daniel, 52 let, přijel do Prahy za prací. Nakonec ovšem neuspěl, byl okraden o finance a skončil na ulici. Své věci měl stále v úschovně na nádraží. K nám se dostal na základě intervence hodné paní, která mu na ulici pomáhala. Daniel byl ubytován na noclehárně a začal spolupracovat se sociální pracovnicí. Nakonec se mu podařilo nalézt zaměstnání i s ubytováním a z noclehárny mohl odejít.

 

Děkujeme všem dárcům, kteří projekt podpořili a podporují.   

 

https://www.nejdrivstrecha.cz/   

 

Projekt administruje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.  

 

Foto: ilustrační 


Méně...