Ústecký kraj podpořil spolufinancování nákupu elektromobilů
20.11.24Děkujeme Ústeckému kraji za příspěvek ve výši 100 000 korun z jeho fondu na spolufinancování dvou sedmimístných elektrických vozidel Toyota Proace City Verso, pořízených z dotace Evropské unie – NextGenerationEU.
Více...
Děkujeme Ústeckému kraji za příspěvek ve výši 100 000 korun z jeho fondu na spolufinancování dvou sedmimístných elektrických vozidel Toyota Proace City Verso, pořízených z dotace Evropské unie – NextGenerationEU.
Auta jsou využívána nízkoprahovým denním centrem pro osoby v nouzi v Klášterci nad Ohří a sociálně terapeutickou dílnou pro osoby se zdravotním znevýhodněním v Litoměřicích. Nová vozidla výrazně přispěla ke zlepšení efektivity a kvality obou sociálních služeb.
Méně...
Nové kuchyňské vybavení do chráněného bydlení díky podpoře Výboru dobré vůle
12.11.24Příspěvek Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ve výši 20 tisíc korun z programu Cesty k integraci nám umožnil pořídit nové hrnce a pánve pro 20 osob se zdravotním znevýhodněním, jimž poskytujeme ubytování a asistenci prostřednictvím našeho chráněného bydlení v Klášterci nad Ohří a Kadani.
Více...
Příspěvek Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ve výši 20 tisíc korun z programu Cesty k integraci nám umožnil pořídit nové hrnce a pánve pro 20 osob se zdravotním znevýhodněním, jimž poskytujeme ubytování a asistenci prostřednictvím našeho chráněného bydlení v Klášterci nad Ohří a Kadani.
Klienti se nyní mohou těšit z kvalitního kuchyňského vybavení, které by si jinak vzhledem k finanční situaci nemohli dovolit. Díky naší pomoci navíc získávají možnost posílit svou samostatnost a osvojit si nové dovednosti ve vaření a péči o domácnost.
Srdečně děkujeme za podporu.
Méně...
Převzali jsme dva prostorné elektromobily
05.09.24V rámci realizace Národního plánu obnovy a díky financování Evropské unie – NextGenerationEU jsme pořídili dvě sedmimístná elektrická vozidla Toyota Proace City Verso.
Více...
V rámci realizace Národního plánu obnovy a díky financování Evropské unie – NextGenerationEU jsme pořídili dvě sedmimístná elektrická vozidla Toyota Proace City Verso.
Auta budou využívána nízkoprahovým denním centrem pro osoby v nouzi v Klášterci nad Ohří a sociálně terapeutickou dílnou pro osoby se zdravotním znevýhodněním v Litoměřicích.
Díky tomuto zkvalitnění vozového parku se naše služby stanou mobilnějšími a zaručí více komfortu klientům.
Spolu s námi převzala jeden elektromobil také pobočka NADĚJE v Brně.
Číslo a název projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_066/0008224, Ekologická vozidla pro NADĚJI do 3 regionů.
Méně...
Ekologické automobily pro pomoc potřebným
19.01.24V loňském roce jsme v rámci projektu Automobily NADĚJE pro pomoc potřebným, který je spolufinancován Evropskou unií, pořídili tři nová vozidla Toyota Yaris Hybrid.
Více...
V loňském roce jsme v rámci projektu Automobily NADĚJE pro pomoc potřebným, který je spolufinancován Evropskou unií, pořídili tři nová vozidla Toyota Yaris Hybrid.
Finanční spoluúčast projektu nám posléze pomohla pokrýt individuální dotace z Fondu Ústeckého kraje.
Děkujeme Ústeckému kraji za podporu. Díky těmto ekologickým a úsporným autům se naše sociální služby v Ústeckém kraji staly mobilnějšími, čímž jsme zvýšili jejich kvalitu a dostupnost pro klienty.
Méně...
Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám III
Registrační číslo: CZ.03.04.01/00/22_010/0001326
16.01.24Od roku 2023 se NADĚJE zapojila do návazného projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám III.
Více...
Od roku 2023 se NADĚJE zapojila do návazného projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám III.
Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního Programu Zaměstnanost plus (OPZ+) a státního rozpočtu České republiky a pomáhá lidem v tíživých sociálních situacích tím, že jim umožňuje překlenout těžké životní období poskytováním potravinové či materiální pomoc.
Projektem se zajišťuje distribuce trvanlivých potravin, hygienických pomůcek, základních domácích potřeb a některých textilních výrobků nejchudším občanům ČR. Probíhá též distribuce stanů, spacáků a karimatek pro řešení nouzových situací osob bez domova a distribuce školních pomůcek pro děti z rodin ve vážné sociální nouzi.
V rámci programu jsou poskytovány i doprovodné aktivity, které předcházejí vzniku krizových situací a jsou zaměřeny na eliminaci negativních sociálních vlivů (např. základní sociální poradenství, finanční poradenství, výživové poradenství, psychologická péče).
Cílem projektu je zlepšení situace podpořených osob ve smyslu zajištění jejich pravidelnějšího a kvalitnějšího stravování a zvýšení dostupnosti hygienických prostředků, základních domácích potřeb, textilních výrobků a školních pomůcek pro tyto osoby. Stany, spacáky a karimatky budou distribuovány zejména osobám bez domova s cílem alespoň částečně zlepšit jejich situaci, pokud nelze v konkrétním případě jejich ubytování řešit jiným způsobem.
Projekt rovněž přispívá k vybudování kontaktu a důvěry mezi pracovníky organizace a klienty a bude jakousi vstupní branou pomoci, kdy při přijímání potravinové a materiální pomoci jsou klienti více ochotní navázat kontakt a případně vyslechnout rady a doporučení pracovníků.
Dalším cílem projektu je vhodné a citlivé nasměrování osob z cílových skupin k dlouhodobějšímu řešení svojí situace, tedy k řešení příčin problémů, a to prostřednictvím poskytování doprovodných opatření spolu s potravinovou a materiální pomocí. Projekt tedy může tímto způsobem přispět ke zmírnění chudoby a sociálního vyloučení podpořených osob.
NADĚJE distribuci zajišťuje pomocí sociálních služeb, které poskytuje na území měst Praha, Litoměřice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Liberec, Štětí, Roudnice nad Labem, Lovosice, Česká Třebová, Klášterec nad Ohří, Kadaň a Lovosice.
Méně...
Vzdělávání se zaměřením na prevenci a eliminaci domácího násilí
12.12.23Dokončujeme vzdělávání v oblasti prevence sociálně patologických jevů se zaměřením na prevenci a odstranění domácího násilí. Díky podpoře od Ministerstva vnitra České republiky absolvovalo 15 zaměstnanců NADĚJE, oblasti Litoměřické (Ústecký kraj) vzdělávací program, který jim poskytne dovednosti potřebné k řešení problémů spojených s domácím násilím.
Více...
Dokončujeme vzdělávání v oblasti prevence sociálně patologických jevů se zaměřením na prevenci a odstranění domácího násilí. Díky podpoře od Ministerstva vnitra České republiky absolvovalo 15 zaměstnanců NADĚJE, oblasti Litoměřické (Ústecký kraj) vzdělávací program, který jim poskytne dovednosti potřebné k řešení problémů spojených s domácím násilím.
Pro projekt "NADĚJE – vzdělávání v oblasti prevence sociálně patologických jevů se zaměřením na prevenci a eliminaci domácího násilí" jsme získali finanční prostředky z programu Prevence sociálně patologických jevů. Ten je zaměřen na prevenci a eliminaci domácího násilí prostřednictvím práce s násilnými osobami a osobami, které nezvládají agresi ve vztazích. Prostředky z programu jsou přiděleny na rok 2023 (výzva 2. kolo) s cílem zvládnout dopady uprchlické vlny spojené s invazí Ruské federace na Ukrajinu.
Díky podpoře byli naši zaměstnanci schopni ve druhém pololetí letošního roku absolvovat sérii seminářů, které plánují využít ve své práci s klienty v sociálně aktivizační službě, nízkoprahových zařízení, terénních programech, azylových domech a v projektu Housing First. V nově připraveném vzdělávacím modulu se zaměstnanci seznámili se zásadami krizové intervence, příklady situací při zvládání násilného chování a byly zohledněny i minimální standardy práce s původci a původkyněmi násilí v blízkých vztazích v České republice, jak je definuje dokument Úřadu vlády České republiky.
Méně...