Praha

 
 

Příběh se šťastným koncem

Příběh se šťastným koncem

11.04.23 | Praha

Byl jsem jako mladistvý cca 8 let na ulici a navštěvoval středisko Bolzanova, kde jsem se několikrát...


Více...
 
Příběh se šťastným koncem

Byl jsem jako mladistvý cca 8 let na ulici a navštěvoval středisko Bolzanova, kde jsem se několikrát pod Alešem Strnadem zúčastnil kvalifikace mistrovství světa ve fotbale pro osoby bez domova.

 

Až po opuštění střediska do 26 let jsem si uvědomil, že je čas hnout se někam dál. Ač za zvednutím ze dna byla pomoc od jiných, tak tímto bych vám jako organizaci chtěl moc poděkovat za služby, které jsem u vás využíval.

 

Nyní mohu říci, že po 4 letech jsem snad ze všeho venku, a žiji plnohodnotný život – rok po splacení insolvence, vlastní auto, od 1. 4. 2023 bydlení a samozřejmě několik let práci.

 

Bohužel to nelze osobně – ve všední dny jsem v práci, ale aspoň takto jsem chtěl poděkovat za to, co jste pro mě před lety udělali.

 

Děkujeme za krásnou zpětnou vazbu Tomášovi a přejeme mu hodně štěstí, zdraví a úspěchů do jeho dalších životních kroků. Máme velkou radost a ještě větší motivaci do další práce s lidmi bez domova.

 

Foto ilustrační.


Méně...
 
Děkujeme Breakfaststory za pomoc

Děkujeme Breakfaststory za pomoc

07.04.23 | Praha

Děkujeme Breakfaststory za zprostředkování daru v podobě více než 200 porcí...


Více...
 
Děkujeme Breakfaststory za pomoc

Děkujeme Breakfaststory za zprostředkování daru v podobě více než 200 porcí hotových jídel.

 

Včera jsme je rozvezli do všech našich azylových domů a nocleháren. Tento dar přišel právě včas, protože jakékoliv svátky znamenají pro lidi bez domova náročnější období.

 

A co "hotovky" obsahují? Halušky s uzeným masem a zelím a rajskou omáčku s hovězím a těstovinami.

 

Velké díky Breakfaststory za spolupráci a že Vám není osud lidí bez domova lhostejný.

https://breakfaststory.cz/


Méně...
 
Požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce

05.04.23 | Praha

Přejeme Vám slunečné jarní dny a pohodové Velikonoce.


Více...
 
Požehnané Velikonoce

Milí přátelé, přejeme Vám z pražské pobočky NADĚJE slunečné jarní dny a pohodové Velikonoce.


Méně...
 
Konec Zimních humanitárních opatření

Konec Zimních humanitárních opatření

04.04.23 | Praha

K 31. březnu skončila Zimní humanitární opatření, do kterých jsme už tradičně byli zapojeni od začátku prosince.


Více...
 
Konec Zimních humanitárních opatření

K 31. březnu skončila Zimní humanitární opatření, do kterých jsme už tradičně byli zapojeni od začátku prosince.

 

Naše kolegy a kolegyně jste mohli potkávat každou noc v centru i na periferních Prahy, kde zjišťovali aktuální potřeby lidí bez domova.

 

A my bychom jim touto cestou rádi poděkovali za jejich práci a za jejich každodenní nasazení. Často jim také byla zima, často se jim chtělo spát, ale vytrvali a pomohli nejednomu člověku bez domova přežít zimu v bezpečí. Také děkujeme všem spolupracujícím organizacím a subjektům, bez kterých by pomoc nebyla kompletní.  

 

Mělo to smysl!


Méně...
 
Důležitá změna v týmu terénního programu

Důležitá změna v týmu terénního programu

31.03.23 | Praha

Aleš Strnad k dnešnímu dni z terénu odchází a Marie Zajíčková přebírá od 1.4. jeho místo. Není to akce Kulový blesk, je to dlouho plánovaná akce...


Více...
 
Důležitá změna v týmu terénního programu

Aleše Strnada netřeba dlouze představovat. Dlouholetý šéf našeho terénního programu, člověk, který jako jediný na světě slaví už po mnoho let vždy na konci března své 29. narozeniny, člověk přímý, upřímný, zodpovědný, ale také ten, ke kterému si jdete pro radu, když už fakt nevíte.  

 

Marie si prošla v NADĚJI za posledních pár let více pozicemi, a to ne proto, že by z každé byla nucena odejít, ale právě proto, že je velmi schopná a že jí vždycky bylo potřeba na novém místě.  

 

A teď k jádru věci – Aleš k dnešnímu dni z terénu odchází a Marie přebírá od 1.4. jeho místo. Není to akce Kulový blesk, je to dlouho plánovaná akce, která potřebovala čas. A nebojte, s Alešem se v rámci naší pobočky budete potkávat dál, přestupuje totiž na úplně novou pozici vedoucího sociální služeb. A co od ní očekává? „Vytvoření prostoru pro podporu jednotlivých sociálních služeb, které v Praze poskytujeme (metodická, koncepční, řešení klientských i týmových záležitostí), včetně podpory vedoucích pracovníků, a to pro účel spokojenosti jak uživatelů služeb, tak i zapojených zaměstnanců. Rovněž pokračování ve spolupráci s dalšími subjekty, které jsou důležité pro podporu námi poskytovaných služeb“.  

 

„Když jsem byla před sedmi lety v terénu na praxi, byla jsem nadšená a doufala jsem, že se jednou vrátím. Teď po pěti letech v Naději přebírám pozici vedoucího terénního programu po Alešovi, který terén zakládal. Novou pozici přijímám s velkou pokorou a respektem a těším se na spolupráci se všemi kolegy a spolupracujícími subjekt“, dodává Marie. 

 

Oběma držíme palce a přejeme mnoho nejen pracovních úspěchů.


Méně...
 
Slavíme 26 let pomoci mladým lidem bez domova

Slavíme 26 let pomoci mladým lidem bez domova

27.03.23 | Praha

Rádi bychom upozornili na problematiku mladých lidí bez domova, a to nejen proto, že právě letos v březnu slaví naše nízkoprahové denní centrum Bolzanova už 26 let od svého vzniku.


Více...
 
Slavíme 26 let pomoci mladým lidem bez domova

Rádi bychom upozornili na problematiku mladých lidí bez domova, a to nejen proto, že právě letos v březnu slaví naše nízkoprahové denní centrum Bolzanova už 26 let od svého vzniku.


Naše středisko poskytuje sociální poradenství, stravu, hygienu, ošacení a možnost vyprání prádla. Mladí lidé se mohou ocitnout na ulici po odchodu z ústavního zařízení či po odchodu z rodiny, kde většinou dojde například k neshodám s novým partnerem rodiče. Z našeho pohledu je potřeba stále zdůrazňovat ve společnosti problematiku mladých lidí, kteří nemají svůj domov. Proto letos zahájíme projekt Housing Youth, kde budeme pomáhat mladým lidem se vypořádat se svými traumaty z dětství tím, že jim budeme poskytovat podporu v zabydlování.


Pro naše mladé klienty je velmi těžké, udržet si stabilní bydlení bez znalostí hospodaření s financemi a bez dostatečné podpory rodiny. Ve většině případů je nikdo neučil finanční gramotnosti či to, co je potřeba zařídit pro to, aby dosáhli svého vlastního bydlení. V našem centru umíme lidem poskytnout základní nezbytnou pomoc a také se snažíme o vytvoření vztahu založeného na důvěře díky výjezdům a aktivitám, které jsme pořádali.

  
Dalším potřebným krokem, jak lidem pomoci je, naučit je "jak bydlet". Je to o to složitější, jelikož to je věc, kterou mnozí z nich ani nepoznali. V projektu Housing Youth se budeme snažit o to, aby ve svém bydlení úspěšně obstáli.


Denně přijde do centra 30 mladých lidí, za loňský rok to bylo dohromady 264. Průměrný věk je cca 23 let, mladé ženy tvoří 25 %, což je výrazně více než procentuální zastoupení žen v našem denním centru U Bulhara (centrum pro lidi bez domova nad 26 let).


Pomozte s námi nejen těm, kteří mají na startu dospělého života mnohem těžší startovací podmínky než většina z nás.

https://www.darujme.cz/projekt/1060


Text: Kateřina Sehnoutková, Michaela Bejblová

Foto: Petr Zewlakk Vrabec


Méně...